Lajmet

Basha ndan fotot nga takimet e punës për programin e PD: Me programin tonë ne do t’i kthejmë pasuritë e vendit në mundësi, që çdo shqiptar ta ndërtojë jetën dhe të ardhmen në Shqipëri

Basha ndan fotot nga takimet e punës për programin e PD: Me programin tonë ne do t’i kthejmë pasuritë e vendit në mundësi, që çdo shqiptar ta ndërtojë jetën dhe të ardhmen në Shqipëri

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përmes një postimi në Facebook, ka publikuar takimet intensive që po zhvillohen në selinë e PD për të ofruar shqiptarëve një program për zhvillimin e vendit dhe përmirësimin e jetës së shqiptarëve. POSTIMI I PLOTË ...

Read More
Denoncimi i kreut të PD, Delvinë: Në spitalin i qytetit mungojnë laboratorët, radriografia dhe medikamentet!

Denoncimi i kreut të PD, Delvinë: Në spitalin i qytetit mungojnë laboratorët, radriografia dhe medikamentet!

Kryetari i degës së PD, Delvinë, Hari Imeri, me anë të një postimi në Facebook, ka denoncuar se në spitalin e këtij qyteti mungojnë pajisjet e nevojshme për t’i ardhur në ndihmë qytetarëve si mungesa e laboratorëve, radiografisë dhe medikamenteve. Ai ...

Read More
“15 mijë ish minatorë me pension pleqërie 20-25 mijë lek të reja”, Alfrida Marku: Miratimi i Statusit të Minatorit është i domosdoshëm

“15 mijë ish minatorë me pension pleqërie 20-25 mijë lek të reja”, Alfrida Marku: Miratimi i Statusit të Minatorit është i domosdoshëm

Anëtarja e Kryesisë së PD, Alfrida Marku, ka reaguar sësrish për trajtimin e padrejtë që u bëhet minatorëve tash e 34 vite. Me anë të një statusi në Facebook, Marku shprehet se sot mbi 15 mijë ish minazorë marrin mesatarisht ...

Read More
"Ata që liruan të korruptuarit pyesin kreun e SPAK", Basha: PD-ja qëndron e vendosur në mbështetje të SPAK-ut dhe BKH-së. Të votohet nisma e PD

"Ata që liruan të korruptuarit pyesin kreun e SPAK", Basha: PD-ja qëndron e vendosur në mbështetje të SPAK-ut dhe BKH-së. Të votohet nisma e PD

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke reaguar për mbledhjen e Komisionit të Ligjeve ku po raporton kreu i SPAK, Altin Dumani, kërkoi edhe njëherë që Kuvendi të përfshijë propozimet e PD për fuqizimin e SPAK që mbahen në sirtar ...

Read More
Revolta e Qafë Barit, Basha: Edhe sot pas 40 vitesh çdo shqiptar e ka të përbrendshme revoltimin ndaj padrejtësive. PD do bëjë gjithçka për Shqipëri më të mirë

Revolta e Qafë Barit, Basha: Edhe sot pas 40 vitesh çdo shqiptar e ka të përbrendshme revoltimin ndaj padrejtësive. PD do bëjë gjithçka për Shqipëri më të mirë

Kryetari i PD, Lulzim Basha, përmes një postimi në Facebook ka kujtuar 40-vjetorin e revoltës në burgun e Qafë Barit duke nderuar me mirënjohje dy protagonistët e kësaj ngjarje historike, Sokol Sokoli dhe Tomë Ndoja. Basha shprehet se "edhe sot ...

Read More
81.5% e të pyeturve thonë se korrupsioni është problemi më i madh/ Roland Bejko: Anketa e IDN nxjerr lakuriq retorikën e lodhur të Edi Ramës dhe të qeverisjes së tij thellësisht të korruptuar

81.5% e të pyeturve thonë se korrupsioni është problemi më i madh/ Roland Bejko: Anketa e IDN nxjerr lakuriq retorikën e lodhur të Edi Ramës dhe të qeverisjes së tij thellësisht të korruptuar

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Roland Bejko, sjell në vëmendje anketën e zhvilluar nga Instituti për Demokraci dhe Ndërmjetësim në 61 bashkitë e vendit, ku 81.5% e të pyeturve rendisin korrupsionin si një ndër problemet e mëdha të Shqipërisë. Një e treta ...

Read More
“Të ardhurat e bashkisë Durrës, vetëm për paga dhe siguracione”, Jonuz Myshketa: 27% e shpenzimeve shkojnë për mbetjet dhe Inceneratorin e Tiranës

“Të ardhurat e bashkisë Durrës, vetëm për paga dhe siguracione”, Jonuz Myshketa: 27% e shpenzimeve shkojnë për mbetjet dhe Inceneratorin e Tiranës

Këshilltarët e PD në bashkinë Durrës, kanë votuar kundër raportit mbi monitorimin e zbatimit të buxhetit të bashkisë për vitin 2023. Arsyet sipas kreut të degës së PD, Durrës, Jonuz Myshketa, ishte varësia që ka bashkia Durrës nga buxheti qendror, ...

Read More
Një viktimë dhe tre të plagosur në minierën e Martaneshit, reagon Alfrida Marku: Rikthen në vemendje kushtet ekstreme të minatorëve dhe diskriminimin që u bëhet në këto 34 vite

Një viktimë dhe tre të plagosur në minierën e Martaneshit, reagon Alfrida Marku: Rikthen në vemendje kushtet ekstreme të minatorëve dhe diskriminimin që u bëhet në këto 34 vite

Anëtarja e Kryesisë së PD, Aldrida Marku, ka reaguar për ngjarjen e rëndë të ndodhru ditën e sotme në minierën e Martaneshit, ku pas shembjes të një masivi humbi jetën një 29-vjeçar dhe u plagosën 3 minator të tjerë. Ajo shprehet ...

Read More
“Tirana me dendësinë më të madhe të popullsisë në rajon”, Mirela Karabina: Pastrimi i parave në kullat e larta dhe ndërtimet e pafundme kanë zënë frymën e kryeqytetit

“Tirana me dendësinë më të madhe të popullsisë në rajon”, Mirela Karabina: Pastrimi i parave në kullat e larta dhe ndërtimet e pafundme kanë zënë frymën e kryeqytetit

Në një deklaratë për mediat para bashkisë së Tiranës, zëdhënësja e PD, Mirela Karabina, tha se Tirana është kryeqyteti që ka dendësinë më të lartë të popullatës në për kilometër katror në rajon dhe si pasojë e politikave të gabuara ...

Read More
Basha shpreh ngushëllime për ndarjen nga jeta të kryetarit të Shoqatës të të Përndjekurve Politik, Tanush Mulleti

Basha shpreh ngushëllime për ndarjen nga jeta të kryetarit të Shoqatës të të Përndjekurve Politik, Tanush Mulleti

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të Tanush Mulletit, pinjoll i denjë i një prej familjeve më fisnike të Tiranës dhe përfaqësues i një brezi të përndjekurish politikë që treguan dinjitet, largpamësi dhe kurajo. Basha ...

Read More