Lajmet

“KLSH gjeti 150 raste ku shkeli ligjin”, Joni Myshketa: Kryeinspektori ndërtimor në bashkinë e Durrësit, Dorian Mema, të japë dorëheqjen

“KLSH gjeti 150 raste ku shkeli ligjin”, Joni Myshketa: Kryeinspektori ndërtimor në bashkinë e Durrësit, Dorian Mema, të japë dorëheqjen

Kryetari i degës së PD, Joni Myshketa, në një deklaratë për mediat ka sjell në vëmendje raportin e KLSH ku kërkohet shkarkimi i kryeinspektorit Ndërtimor në bashkinë e Durrësit, Dorian Mema. Myshketa shprehet se KLSH ka evidentuar të paktën 150 ...

Read More
“Me programin tonë luftojmë korrupsionin, garantojmë mirëqeverisje”/ Basha: Pushteti i Ramës e keqja më e madhe për vendin, Shqipëria meriton më shumë

“Me programin tonë luftojmë korrupsionin, garantojmë mirëqeverisje”/ Basha: Pushteti i Ramës e keqja më e madhe për vendin, Shqipëria meriton më shumë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një postim në Facebook, ka shpërndarë sot disa nga propozimet e prezantuar të shtunën e kaluar në Kuvendin Programor të PD. Bashkë me 100 eskspertët që kanë punuar në hartimin e programit, Basha trajtoi ...

Read More
“1 pompist mori 50 mln lekë paga”, Gjergji Nika shpjegon skemën abuzive në UKV: Janë edhe 120 punonjës gati për gjyq, dëmi mund të shkojë në 8 mln euro

“1 pompist mori 50 mln lekë paga”, Gjergji Nika shpjegon skemën abuzive në UKV: Janë edhe 120 punonjës gati për gjyq, dëmi mund të shkojë në 8 mln euro

Kreu i Grupit të Partisë Demokratike në Këshillin Bashkiak të Vlorës, Gjergji Nika, ishte i pari që denoncoi skemën abuzuese me vjetërsinë e punës të punonjësve në Ujësjellësin e Vlorës. Në një video të shpërndarë në Facebook nga mbledhja e ...

Read More
Reforma inovative arsimore në horizont/ Basha premton programe gjithëditore dhe drekë të garantuar. Ja disa prej risive të PD për rininë, punësimin dhe teknologjinë…

Reforma inovative arsimore në horizont/ Basha premton programe gjithëditore dhe drekë të garantuar. Ja disa prej risive të PD për rininë, punësimin dhe teknologjinë…

Programi i prezantuar nga kreu i PD, Lulzim Basha dhe ekipi i tij ka një fokus të posaçëm për rininë, arsimin, emigracionin, brain gain, punësimin rinor, teknologjinë dhe inovacionin. Përmes një postimi në rrjetet e tij sociale, Basha ndau propozimet ...

Read More
Bejko: Drejtësia po i troket te dera sistemit të korruptuar, qytetarët të mbështesin SPAK

Bejko: Drejtësia po i troket te dera sistemit të korruptuar, qytetarët të mbështesin SPAK

Roland Bejko, nënkryetar i PD-së, i ftuar në rubrikën “Opinion” në News24, duke komentuar reportazhin e emisionit “Report” në RAI3 mbi Shqipërinë, tha se kur akuzat i bën një bashkëpunëtor i afërt me Kryeministrin Edi Rama, në rastin konkret Arben ...

Read More
“Shqiptarët të neveritur nga qeveria Rama”/ Pampuri: Programi i PD-së 100% i realizueshëm

“Shqiptarët të neveritur nga qeveria Rama”/ Pampuri: Programi i PD-së 100% i realizueshëm

E ftuar në Ora News, nënkryetarja e PD-së, Orjola Pampuri, tha se programi i PD-së është i mirëmenduar, i diskutuar me grupet e interesit dhe i realizueshëm 100%. Sipas deputetes Pampuri, me rëndësi janë prioritetet dhe PD premton që prioritetet ...

Read More
Nga heqja e vizave me SHBA dhe integrmi në BE, te krjimi i xhandarmërisë/ Basha publikon propozimet e PD për politikën e jashtme dhe sigurinë

Nga heqja e vizave me SHBA dhe integrmi në BE, te krjimi i xhandarmërisë/ Basha publikon propozimet e PD për politikën e jashtme dhe sigurinë

Kreu i PD Lulzim Basha ka shpërndarë në rrejtet e tij sociale një tjetër pjesë të rëndësishme të programit të prezantuar të shtunën e kaluar, atë për politikën e jashtme dhe sigurinë. Kreshnik Çollaku, Xhemal Gjunkshi, Myzafer Elezi dhe Edvin ...

Read More
Çollaku publikon foton e makinës së pëmbysur në rrugën e Arbrit: Ky aks mbetet rrezik për banorët e Dibrës

Çollaku publikon foton e makinës së pëmbysur në rrugën e Arbrit: Ky aks mbetet rrezik për banorët e Dibrës

Nënkryetari i PD, Kreshnik Çollaku, ka shpërndarë një foto nëfacebook ku shihet një makinë e kthyer përmbys në rrugën e Arbrit. Çollaku shkruan se ndërsa qeveria është e angazhuar që të mbledh dibranë, matjan dhe bulqizakë për në takimin e ...

Read More
“Paratë për programin e PD janë në buxhet”, Taulanda Jupi: Ato që qeveria i çon tek inceneratorët dhe koncesionet korruptive, PD do i çoj për qytetarët

“Paratë për programin e PD janë në buxhet”, Taulanda Jupi: Ato që qeveria i çon tek inceneratorët dhe koncesionet korruptive, PD do i çoj për qytetarët

Anëtarja e Kryesisë së PD, Taulanda Jupi, i është përgjigjur pyetjes se ku do të gjenden paratë për të realizuar PD programin e saj nesër në qeverisje. Jupi tha se paratë janë aty dhe sot kjo qeveri i çon për ...

Read More
Programi për artin, kulturën dhe sportin/ Basha: Rrisin buxhetin për kulturën me 50 mln euro dhe rivitalizojmë qendrat e artitpër fëmijë në të 61 bashkitë

Programi për artin, kulturën dhe sportin/ Basha: Rrisin buxhetin për kulturën me 50 mln euro dhe rivitalizojmë qendrat e artitpër fëmijë në të 61 bashkitë

Basha publikon programin e PD për artin, kulturën dhe sportin. Në videon e shkëputur nga Kuvendi Progamor i PD, Taulanda Jupi, Eralda Tase, Azgan Haklaj dhe Gent Muça, zbardhën zotimet e PD për këto sektorë, të cilat disa prej tyre ...

Read More
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16