Lajmet

Kreu i këshilltarëve të PD në bashkisë Vlorë, Gjergji Nika, kërkon ngritjen e një Komisioni për shkarkimet e punonjësve në UKV

Kreu i këshilltarëve të PD në bashkisë Vlorë, Gjergji Nika, kërkon ngritjen e një Komisioni për shkarkimet e punonjësve në UKV

Kreu i Grupit të Partisë Demokratike në Këshillin Bashkiak të Vlorës, Gjergji Nika, ka depozituar ditën e sotme një projektvendim për ngritjen e një Komisioni të Përkohshëm për kontrollin e zbatimit të ligjshmërisë nga shoqëria rajonale e UKV. Në propozim ...

Read More
Kreshnik Çollaku përshëndet zgjedhjen e Afrim Gashit si kryeparlamentar i ri i RMV

Kreshnik Çollaku përshëndet zgjedhjen e Afrim Gashit si kryeparlamentar i ri i RMV

Nënkryetari i PD, Kreshnik Çollaku, ka përshëndetur zgjedhjen e Afrim Gashit si kryeparlamentar i ri i Maqedonisë së Veriut. Në foton e shpërndarë në Facebook, Çollaku shkruan se Gashi është një përfaqësues dinjitoz i brezit të ri të politikanëve shqiptarë ...

Read More
“Busti i Stalinit dhe Leninit në residencën qeveritare”, Açka: Fyerje e qeverisë! Burgu i Spaçit do bëhet një shtëpizë, jo në vendin e vet

“Busti i Stalinit dhe Leninit në residencën qeveritare”, Açka: Fyerje e qeverisë! Burgu i Spaçit do bëhet një shtëpizë, jo në vendin e vet

Ditën e sotme në Komisionin e Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik, u diskutua për raporti e veprimtarisë 1-vjeçare të Institutit të Studimeve për Krimet dhe Pasojat e Komunizmit në Shqipëri për vitin 2023. Drejtuesja e këtij komisioni, Flutura Açka, ...

Read More
Denoncimi i anëtares të Kryesisë së PD, Marinela Ziu dhe ing. Azmer Duleviç: Ndërtimet pa kriter në Tiranë u rritën me 12,8% gjatë vitit të shkuar. Mungesa e kushteve merr jetë punëtorësh!

Denoncimi i anëtares të Kryesisë së PD, Marinela Ziu dhe ing. Azmer Duleviç: Ndërtimet pa kriter në Tiranë u rritën me 12,8% gjatë vitit të shkuar. Mungesa e kushteve merr jetë punëtorësh!

Drejtuesja e Departamentit Anti-Korrupsion në PD, Marinela Ziu dhe Inxhinieri, Azmer Duleviç, në një deklaratë për mediat kanë denoncuar ndërtimet pa asnjë kriter në kryeqytet dhe mungesën e kushteve për punëtorët. Ziu shprehet se Bashkia Tiranë vazhdon të firmosë kulla ...

Read More
"Shqipëria në krye të listës së azilkërkuesve, Rama shfaqje të shtrenjta në Europë", Basha: Koha për t'i dhënë fund propagandës, është tani. Programi i PD bën realitet ndryshimin që duan shqiptarët

"Shqipëria në krye të listës së azilkërkuesve, Rama shfaqje të shtrenjta në Europë", Basha: Koha për t'i dhënë fund propagandës, është tani. Programi i PD bën realitet ndryshimin që duan shqiptarët

Kryetari i PD, Lulzim Basha përmes një postimi në Facebook, ka deklaruar se është koha që me programin e Partisë Demokratike të Shqipërisë të bëjmë realitet ndryshimin që të gjithë shqiptarët kërkojnë. Basha ka ironizuar kryeministrin Rama i cili edhe pse ...

Read More
Sabah Sheta: Duhej të vinte Rama në Krujë që bashkia të kujtohet për disa nga gropat e rrugëve

Sabah Sheta: Duhej të vinte Rama në Krujë që bashkia të kujtohet për disa nga gropat e rrugëve

Kryetari i degës së PD, Krujë, Sabah Sheta, shprehet se me ardhjen e kryeministrit Rama në qytet, bashkia u kujtua që të pastrojë rrugët dhe të mbush disa nga gropat. Në postimin e tij në Facebook, Sheta thotë se kompania ...

Read More
“Programi i PD drejt fundit”, Basha: Do t’i jap çdo shqiptari mundësinë të jetojë me dinjitet në vendin e tij

“Programi i PD drejt fundit”, Basha: Do t’i jap çdo shqiptari mundësinë të jetojë me dinjitet në vendin e tij

Kryetari i PD, Lulzim Basha, në një postim facebook shprehet se programi qeverisës i PD është drejt fundit. Sipas tij, ky program do t’i jap çdo shqiptari mundësinë të jetojë me dinjitet në vendin e tij. POSTIMI I PLOTË Drejt fundit programi ...

Read More
Rezoluta e PS/ Flutura Açka: Këta që shkatërruan pragun e SPAK-ut me ligjin e Amnistisë Penale, do të luftojnē korrupsionin?!

Rezoluta e PS/ Flutura Açka: Këta që shkatërruan pragun e SPAK-ut me ligjin e Amnistisë Penale, do të luftojnē korrupsionin?!

Nënkryetarja e PD, Flutura Açka ka reaguar për rezolutën e PS, të cilën e cilëson si hipokrite. Açka ngre pikëpyetje për propozuesit, duke u shprehur se do lutojnë korrupsionin ata të cilët kanë dhunuar institucionin e Parlamentit, kanë një grup ...

Read More
“Mësuesia “digjet” qeveria e tij “krihet”, Karabina: Rënie drastike e numrit të të diplomuarve në mësuesi është përgjegjësi direkte e Edi Ramës

“Mësuesia “digjet” qeveria e tij “krihet”, Karabina: Rënie drastike e numrit të të diplomuarve në mësuesi është përgjegjësi direkte e Edi Ramës

Zëdhënësja e PD, Mirela Karabina, duke iu referuar të dhënave të INSTAT, ngre shqetësimin për rënien e numrit të diplomuarve në degët e mësuesisë. Në postimin e saj në Facebook, Karabina shprehet se mungesa e mësuesve të matematikës në disa ...

Read More
Kulluri për rezolutën e PS: Propozim pa kuptim! Ja dy mënyrat për të luftuar korrupsionin

Kulluri për rezolutën e PS: Propozim pa kuptim! Ja dy mënyrat për të luftuar korrupsionin

Sekretari për Marrëdhënet me Publikun në PD, Edvin Kulluri, shprehet se rezoluta e propozuar nga PS është një gjë krejt pa kuptim. Sipas Kullurit, korrupsioni luftohet me dy mënyra dhe në të dyja rastet nuk ka pse të ftohet opozita ...

Read More