Lajmet

Denoncimi i PD, Dimal: 350 familje të fshatrave Allambrezë dhe Çetë vuajnë për rrugë

Denoncimi i PD, Dimal: 350 familje të fshatrave Allambrezë dhe Çetë vuajnë për rrugë

Dega e PD, Dimal, denoncon mungesën e rrugës në fshatrat Allambrez dhe Çetë. Në këto fshatra jetojnë më shumë se 350 familje dhe detyrohen të kalojnë në një segment totalisht të amortizuar. Në shqetësimin e ngritur nga PD, Dimal thuhet se ...

Read More
Programi për artin, kulturën dhe sportin/ Basha: Mbështetje të plotë në infrastrukturë, në trajtim dhe mbështetje financiare

Programi për artin, kulturën dhe sportin/ Basha: Mbështetje të plotë në infrastrukturë, në trajtim dhe mbështetje financiare

Kryetari i PD, Lulzim Basha, vijon diskutimet me grupet e punës për detajet e programit që do të prezantohet në datën 1 qershor. Ditën e sotme Basha ka diskutuar për artin, kulturën dhe sportin, të cilët do jenë pjesë e ...

Read More
“Ndihma ekonomike më pak se minimumi jetik”, Mirela Karabina: Një në tre shqiptar jetoi në kushte të vështira

“Ndihma ekonomike më pak se minimumi jetik”, Mirela Karabina: Një në tre shqiptar jetoi në kushte të vështira

Zëdhënësja e PD, Mirela Karabina, në një deklaratë për mediat, u shpreh se sipas raportit të Avokatit të Popullit, një në tre shqiptar jetoi në kushte të vështira vitin që shkoi, ndërsa ndihma ekonomike është më pak se 1/10 e ...

Read More
Programi i PD, Basha me ekspertët: Turizmi projekt madhor kombëtar në qeverisjen e PD

Programi i PD, Basha me ekspertët: Turizmi projekt madhor kombëtar në qeverisjen e PD

Në takimin e rradhës me grupet e punës dhe ekspertët është diskutuar programi i PD për turizmin. Detaje nga projekti ka dhënë vetë kryetari demokrat Lulzim Basha për es një postimi, ku shprehet se Partia Demokratike në programin e saj ...

Read More
Programi i PD/ Basha: Me grupin e punës diskutuam për të përndjekurit dhe ish pronarët

Programi i PD/ Basha: Me grupin e punës diskutuam për të përndjekurit dhe ish pronarët

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ka vijuar takimet edhe ditën e sotme për programin e PD. Në një postim në Facebook, Basha ka diskutuar edhe për të përndjekurit të cilët vijojnë të përballen me ata që i persekutuan dhe i ...

Read More
Programi i PD, Basha: Integrimi, prioritet në programin qeverisës të PD

Programi i PD, Basha: Integrimi, prioritet në programin qeverisës të PD

Kryetari i PD, Lulzim Basha, trajtoi procesin e integrimit dhe planim e PD për këtë mision të Shqipërisë, gjatë takimit me grupin e punës për programin dhe ekspertë të fushës. "Integrimi europian dhe përballja me sfidat e sigurisë që përballet ...

Read More
“Mbetjet janë problem në Dimal”, Dritan Sula: Pavarësisht tarifave të Bashkisë që janë rritur, shërbimet janë në kushte të këqija

“Mbetjet janë problem në Dimal”, Dritan Sula: Pavarësisht tarifave të Bashkisë që janë rritur, shërbimet janë në kushte të këqija

Koordinarori kombëtar pranë PDSH, Dritan Sula, ngre shqetësimin e menaxhimit të mbetjeve në bashkinë Dimal. Në një postim në Facebook, Sula shprehet se edhe pse tarifat janë rritur nga ana e bashkisë, shërbimi nuk është i duhuri, duke sjell pasoja ...

Read More
Programi i PD, Basha: Nga korrupsioni me koncesionet deri tek eksodi mjekëve, ja ilaçi ynë për kurimin e shëndetësisë

Programi i PD, Basha: Nga korrupsioni me koncesionet deri tek eksodi mjekëve, ja ilaçi ynë për kurimin e shëndetësisë

Kryetari i PD, gjatë takimeve për programin, me ekspertë të fushës dhe grupet e punës, ka diskutuar në mbledhjen e rradhës projektin e PD për shëndetësinë. Vetë kreu demokrat, në një postim në Facebook, ka dhënë disa detaje të këtij ...

Read More
Alfrida Marku: 208‭ ‬mln euro të planifikuara për t’u shpenzuar përgjatë vitit 2023 në 61 bashkitë e vendit, nuk janë realizuar

Alfrida Marku: 208‭ ‬mln euro të planifikuara për t’u shpenzuar përgjatë vitit 2023 në 61 bashkitë e vendit, nuk janë realizuar

Sekretarja për pushtetin vendor dhe decentralizimin në PD, Alfrida Marku shprehet se 55‭%‭ ‬e‭ investimeve‭ ‬kapitale,‭ ‬me‭ ‬ vlerë‭ ‬208‭ ‬milion‭ ‬euro,‭ ‬të planifikuara për t’u zbatuar përgjatë vitit 2023 në 61 Bashkitë në vendin tonë, nuk janë realizuar, duke ...

Read More
“Burgu i Qafë Barit i lënë në mjerim”, Flutura Açka: Asnjë socialist në 40 vjetorin e përkujtimit. Kaq mjafton të kuptojmë pse nuk kalojnë ligjet për Dekomunistizimin

“Burgu i Qafë Barit i lënë në mjerim”, Flutura Açka: Asnjë socialist në 40 vjetorin e përkujtimit. Kaq mjafton të kuptojmë pse nuk kalojnë ligjet për Dekomunistizimin

Nënkryetarja e PD, Flutura Açka, thotë se një prej burgjeve më famëkeqe të diktaturës shqiptare, si ai i Qaf Barit, është lënë në mjerim të plotë. Në vizitën që ka bërë në në 22 maj në kuadër të 40-vjetorit të ...

Read More