Category Archives: Lajmi fundit

17 Sht
0

Pista e avionëve të drogës, karteli i Ramës ka pushtuar vendin

Deputetë dhe drejtues të Partisë Demokratike denoncuan sot në terren pistën e avionave të kartelit të drogës, të ngritur në mes të Shqipërisë, në fshatin Ishëm. Kjo pistë avionash 1.8 kilometra e gjatë për transport ajror të drogës, e ngritur ...

Read More
16 Sht
0

Shëndetësia e Ramës dhe Beqës të merr jetën, funksionon vetëm për pasurimin e tyre

Partia Demokratike është e tronditur nga humbja e jetës së nënës së re Aida Cajka dhe foshnjes së saj, në dyert e shëndetësisë së Edi Ramës dhe Ilir Beqës. Ne gjendemi sot në krah të familjarëve për humbjen e thellë ...

Read More
16 Sht
0

Policia hedh poshtë genjeshtrat e Ramës në parlament se në Dibër s’ka drogë

Edi Rama deklaroi dje në parlament se nuk ka drogë në Dibër. I erdhi në ndihmë edhe Damiani që tha se klima në Dibër nuk është e mirë për drogë. Unë e sfidova dje publikisht, i thashë hajde të tregoj ...

Read More
16 Sht
0

Tahiri në shërbim të kartelit të drogës, nxjerr sekretin hetimor, prish hetimin

Saimir Tahiri u kap mbrëmë në shërbim ndaj kartelit të drogës. Ai i dërgoi fjalë trafikantëve se italiani ka filluar të flasë, duke i këshilluar ata që të lëvizin, të marrim masa, të largohen, ti shpëtojnë ligjit. Është pikërisht Saimir ...

Read More
15 Sht
0

Kanabisi është pronë e organizatës kriminale që quhet qeveri shqiptare, nga 2013-ta kanabisi është rritur 1500 herë në sipërfaqe

Zonja deputete! Zotërinj deputetë! Zoti kryetar! Të nderuar qytetare dhe qytetarë që ndiqni këtë seancë, në të cilën zotërinjtë prapa shinës sime, që përbëjnë një organizatë kanabiste e kriminale të vërtet, dalin dhe në një çmënduri dhe paturpësi ekstreme bërtasin ...

Read More
15 Sht
0

Paloka, Ramës: Të sfidoj, nëse drogë nuk ka, iki nga parlamenti, nëse ka, jep dorëheqjen

“E sfidoj publikisht Edi Ramën, të marrim mediat e të nisemi tani duke filluar nga Selishta e vazhduar në zona të tjera në Dibër. Nëse nuk ka kanabis, unë largohem nga parlamenti. Nëse ka, Edi Rama dhe qeveria e tij ...

Read More
15 Sht
0

U kërkuam dibranëve të mos shesin votën, Rama ua bleu

Do flas shkurt se nuk kam çfarë them në fakt. Fitoi Rama, jo ai i Dibrës. Ky! Fitoi dhe fitoi me meritë. E sigurisht siç thotë Rama, për këtë e ka fajin Lul Basha. E ka fajin Basha, sepse: Ne ...

Read More
14 Sht
0

Aleanca e politikës me krimin, bashkëpunimi i kartelit të drogës me Edi Ramën mohuan mundësinë për zgjedhje të lira dhe të ndershme, shkatërruan procesin politik

Ishte një mbledhje dhe diskutim shumë i dobishëm i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike që në qendër pati natyrisht ngjarjen kryesore politike në vend, zgjedhjet në Dibër dhe domethënien e zgjedhjeve në Dibër, për të ardhmen e zgjedhjeve, të votës, ...

Read More
14 Sht
0

Mesazh i Sherefedin Shehut për qytetarët dibranë 

Të nderuar bashkëqytetarë dibranë, Dua t’ju shpreh sot mirënjohjen time të thellë, për mbështetjen, besimin  dhe optimizmin që më përcollët gjatë gjithë fushatës elektorale. Unë e di se presioni ndaj jush ka qenë i madh. Gardianet e hashashit ju kërcënuan ...

Read More
14 Sht
0

Çdo ditë prova të blerjes së votës, me Edi Ramën s’ka zgjedhje

Prova të reja, të publikuara mbrëmë në emisionin Stop, dëshmojnë edhe një herë se si rrjeti i organizuar i bjerjes së votës, ishte instaluar në çdo qendër votimi në Dibër. Edi Rama e ktheu Dibrën në një treg të zi, ...

Read More