Category Archives: Lajmi fundit

09 Sht
0

Basha: Buxheti i shtetit do t’u mundësojë studimet të gjithë atyre që dëshirojnë. Do të rihapim filialin e Peshkopisë

Shehu: Do të krijojmë fond të posaçëm për nxënësit e shkëlqyer Kandidati për kryetar bashkie i Dibrës, Sherefedin Shehu së bashku me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha u takuan me maturantë dhe studentë të Dibrës. Maturantët shprehën shqetësim për ...

Read More
09 Sht
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Nuri Meda i kapur sonte duke shperndarë para në këmbim të votës në Dibër, është shkarkuar dy muaj më parë nga detyra e administratorit të Tominit, për korrupsion. Por një muaj me pas, i shkarkuari për korrupsion rikthehet në detyrë ...

Read More
09 Sht
0

Reagim i Partisë Demokratike

Shtabi elektoral i Partisë Demokratike ka marrë informacion për shpërndarjen e parave gjatë natës së sotme nga disa grupe të strukturuara kriminale të drejtuara nga administratorë, kryepleq dhe drejorë të administratës publike, nën mbrojtjen dhe shoqërimin e policisë së drejtuar ...

Read More
09 Sht
0

Dibra nuk figuron askund në buxhetin e kësaj qeverie

I nderuar zoti Kryetar Të nderuar  zonja e zotërinj deputetë Sot  në  seance parlamentare është propozuar  projektligji  per miratimin e  aktit normativ  për  ndryshimin   e buxhetit  të vitit 2016. Si deputete e re , natyrshëm jam shumë e  vëmendshme në ...

Read More
08 Sht
0

Arnimi Normativ

Sot dua ta nis fjalën time me disa komente rreth asaj që po përjetojnë maturantët, që kanë ditë që jetojnë me ankthin,, makthin e stresin e të drejtës së studimit. Kam qënë ndër të parat që km kundërshtuar Ligjn e ...

Read More
08 Sht
0

Investimet në rrugë, më të ultat në 10 vite

Nuk kisha menduar per te folur sot per kaosin qe po perjetojne maturantet. Por dua t’i kthej nje pergjigje kryeministrit. Se pari, te mos ofendoje profesoret e nderuar qe jane njekohesisht edhe deputete, sepse ai nuk eshte i afte te ...

Read More
08 Sht
0

Qeveritarët shkollojnë fëmijët jashtë, u mbyllën derën mijëra të rinjve shqiptarë

I nderuar drejtues i seancës! Të nderuar kolegë! Sapo ka nisur sesioni i ri parlamentar dhe ajo cka tërheq fort vëmendjen, jo vetëm timen personale, por të gjithë publikut  është pikërisht klima e rëndë dhe tepër e zymtë që zotëron ...

Read More
08 Sht
0

S’ka buxhet për qytetarët, vetëm “plaçkë lufte” për pushtetarët

Kjo po që është Qeveri solidare!! Të gjithë ministrat ‎janë vënë në rradhë për të marrë në mbrojtje Ministren e Arsimit. Këtë bëri edhe Ministri Beqaj i cili sinqerisht duhet t’i kërkonte dorëheqjen koleges së tij, e jo ta komplimentonte. ...

Read More
08 Sht
0

Berisha – Lindita Nikollës: Jep dorëheqjen imediate! Nxirrni maturantët nga ankthi dhe tmerri që keni krijuar!

Zonja deputete! Zotërinj deputetë! Zonja kryesuese e seancës! Të dashur qytetare dhe qytetarë, në mënyrë të veçantë u adresohem maturanteve dhe maturantëve të Shqipërisë, të rinjve dhe të rejave të këtij vendi! Për herë të parë sot, që nga viti ...

Read More
08 Sht
0

Qeveri luksi për miqtë, shqiptarët në kufinjtë e mbijetesës

Sa shpesh e kemi pare kryeministrin te mundohet të shese dështimin për sukses dhe sapunin për djathë. Sesi u kundërpërgjigjet fakteve me batuta, protestave me police gra, urisë me lungomare, dekriminalizimit me kriminalizim dhe papunësisë me tallje për popullin dembel. ...

Read More