Category Archives: Lajmi fundit

04 Tet
0

Rama mbron Veliajn, pionierin e sjelljes në Shqipëri të mafias së plehrave

Edi Rama jo vetëm e merr në mbrojtje aferën e parë korruptive dhe kriminale me mafian e mbetjeve, sic është kjo e Erjon Veliajt në landfillin e Sharrës, por e shpall atë si model që do ta ndjekë në vazhdim. ...

Read More
03 Tet
0

17 miliardë lekë hidhen në shesh për tekat e interesat e Edi Ramës, Tirana çdo ditë në makthin e trafikut

Këshilltarët bashkiakë të PD në Bashkinë e Tiranës denoncuan sot aferën e Ramës dhe Veliajt me sheshin Skenderbej, që jo vetëm ka kosto të rëndë financiare, por po shkakton cdo ditë trafik të padurueshëm duke vështirësuar jetën e qytetarëve. “Jemi ...

Read More
03 Tet
0

Christopher R. Hill: PD nën drejtimin e Bashës  ka sjellë një mënyrë tjetër të të bërit politikë e cila do ta shtyjë vendin përpara

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti në një takim ambasadorin Christopher R. Hill. Ambasadori Hill ishte diplomati i parë amerikan rezident në vendin tonë pas rrëzimit të regjimit komunist. Zoti Basha shprehu mirënjohjen e madhe për ndihmën e jashtëzakonshme ...

Read More
02 Tet
0

Mbetjet e Durrësit ulërasin, Rama kërkon të sjellë dhe plehrat e Europës

Të rinjtë demokratë dhe kreu i Departamentit të Mjedisit në PD, denoncuan sot pasdite stokun e madh të mbetjeve 2 kilometra larg qytetit të Durrësit në Porto Romano. Male me plehra që dëshmojnë jo vetëm faktin se qeveria sot nuk ...

Read More
02 Tet
0

Akademia Politike, modeli i të rinjve demokratë për të kthyer shpresën

Akademia politike zhvilloi sot ditën e tretë të trajnimit të të rinjve demokratë duke u fokusuar në modelet e reja të angazhimit politik, dhe të diskutimit të temave të rëndësishme si emigrimi i të rinjve dhe rritjen e besimit të ...

Read More
02 Tet
0

Edi Rama ka tradhtuar shqiptarët, duke shkelur çdo premtim me të cilin ju mori votën

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dëgjoi dhe bashkëbisedoi me drejtues të strukturave të Partisë Demokratike në Vaun e e Dejës. Duke u ndalur në situatën e rëndë ekonomike që po kalon vendi, zoti Basha tha se Edi Rama  është ...

Read More
02 Tet
0

Gratë dhe nënat duhet të ngrihen kundër drogës dhe plehrave

Lidhja Demokratike e Gruas së Shqipërisë ka nisur debatin publik për sensibilizimin e grave dhe vajzave për rrezikun e importit të plehrave. Kryetarja e LDGSH, deputetja Albana Vokshi gjatë takimeve në Krujë tha se gratë dhe nënat duhet të ndalojnë ...

Read More
02 Tet
0

Akademia Politike, sfida e të rinjve, besimi dhe angazhimi

Akademia Politike zhvillon sot ditën e dytë të trajnimit në qytetin e Durrësit me pjesëmarrës mbi 200 të rinj të zgjedhur të Forumit Rinor të Partisë Demokratike. Të rinjtë demokratë patën rastin të bashkëbisedojnë dhe të trajnohen nga disa prej ...

Read More
02 Tet
0

Sa herë që ka revoltë qytetare Edi Rama fshihet

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vijuar turin e dëgjimit dhe bashkëbisedimit me demokratët në Lezhë. Zoti Basha u ndal në fjalën e tij në protestën që po zhvillohet në Tiranë, ku mijera qytetarë protestonin kundër vendimit të Edi ...

Read More
30 Sht
0

PPE: Europa dhe populli shqiptar kanë nevojë për Partinë Demokratike. Shpresojmë që me zgjedhjet e 2017 do të kemi kthesën e nevojshme, dhe në krye të vendit dhe qeverisë z.Lulzim Basha

Mesazhi i Sekretarit për Marrëdhëniet me Jashtë të Partisë Popullore Europiane, z. Patrick Voller, në lancimin e Akademisë Politike Shqipëria do të ecë përpara vetëm nëse luftohet më mirë korrupsioni, vetëm nëse ngrihet një sistem drejtësie i pavarur dhe vetëm ...

Read More