Category Archives: Lajmi fundit

23 Gus
0

Frika nga vota, Rama mbledh trafikantët dhe tutorët në Dibër

Në panik nga humbja e sigurtë dhe e thellë në Dibër, Edi Rama ka thirrur banditë dhe mercenarë me shpresën se atë që nuk e merr dot me votë do ta marrë me dajak e me kërbaç. Përveç bandave të ...

Read More
22 Gus
0

Shehu: Ne do t’i kthejmë dinjitetin Dibrës, mundësinë për punësim dibranëve, dhe shpresën të rinjve 

Kandidati për kryetar të Bashkisë së Dibrës z.Sherefedin Shehu zhvilloi një bashkëbisedim me banorët në Kastriotit dhe në Brest të Sipërm. Zoti Shehu u njoh me shqetësimet e banorëve te cilët janë lënë tërësisht në harresë. Asnjë investim nuk është ...

Read More
22 Gus
0

Rama në 2010 vendosi ti prishte pallatet pa leje Sadriut, Rama në 2016 i lejon dhe shtesë kati pa leje

Sadriu i Ramës po vazhdon të përfundojë edhe katin shtesë në Pallatin e tij në zemër të Tiranës, dhe Edi Rama jo vetëm që e lejon, ndalon ligjin të funksionojë, por del dhe e mbron publikisht përmes dallëndyshes së INUK-ut, ...

Read More
22 Gus
0

Si shfrytëzonte skllavopronari Veliaj në Lanfillin e Sharrës edhe fëmijë 10 vjeç

E vërteta është tronditëse dhe dramatike: Me dijeninë e plotë të Erion Veliajt, në Landfillin e Sharrës, shfrytëzoheshin për punë të rënda fëmijë 10 vjeçar! Investigimi kurajoz i ndërmarrë nga Drejtoresha e Lajmeve në A1News Alida Tota bashkë me stafin ...

Read More
21 Gus
0

S’ndalet ndërtimi pa leje i oligarkut Sadri, pas denoncimit publik dhe të banorëve. A lidhet favori i Ramës me zgjedhjet në Dibër?

Edhe pas denoncimit publik, edhe pas denoncimit që kanë bërë banorët e zonës, një kat i tërë me qindra metra katrorë në zemër të Tiranës, vazhdon të ndërtohet pa leje, por me bekimin e Edi Ramës. Kjo shkelje haptazi e ...

Read More
21 Gus
0

Dhuna ndaj votës, Edi Rama nis kërcënimin e mësuesve në Dibër me njoftim largimi

Edi Rama është hedhur në aksion për të kapur, dhunuar e blerë votën e qytetarëve te Dibrës. Ai po përdor cdo mercenar e cdo instrument që ka në dorë për të mos lejuar votën e lirë të qytetarëve, sepse e ...

Read More
21 Gus
0

Shehu: Vendimi im i parë do të jetë ulja e taksave

Kandidati i opozitës për kryetarë bashkie të Dibrës, Sherefedin Shehu, u takua me tregtarë të Peshkopisë. Situata e rëndë ekonomike, papunësia e larta që ka sjellë rënie të fuqisë blerëse, rritja e taksave, gjobat e larta ka çuar drejt mbylljes ...

Read More
21 Gus
0

Shehu: Prioritet investimet në infrastrukturë dhe bujqësi që hapin vende punë e rrisin mirëqënien

Kandidati i opozitës Sherefedin Shehu takoi banorë të Kalasë së Dodës ku theksoi se prioritet i punës së tij do të jetë investimet në rrugë dhe në bujqësi. Në hapje të takimit nënkryetari i PD zoti Paloka prezantoi kandidatin Shehu ...

Read More
20 Gus
0

Hodhën dritë mbi aferën e landfillit ku vdiq Arditi, Veliaj pushon nga puna dy gazetarët

Partia Demokratike dënon me forcë ndërhyrjen brutale të Erion Veliajt në media, që solli largimin e dy drejtuesve të lajmeve në televizionin a1 news. Eshtë hera e parë që një zyrtar i lartë hakmerret në këtë mënyrë ndaj medias, jo ...

Read More
20 Gus
0

Turizmi me Edi Ramën, dhjetëra dështime në këtë sezon

Meqë sezoni është drejt mbylljes, le te reflektojme 1 minut për turizmin qe patëm sivjet. Në kulmin e sezonit turistik shqiptarët dhe turistët u përballen me çështje bazike që i kishim harruar prej vitesh si rreziku i sigurisë së jetes, ...

Read More