Category Archives: Lajmi fundit

30 Nën
0

Buxheti i fundit i Edi Ramës, fytyra e 4 viteve, merrja shumicës-jepja pakicës

Lulzim Basha: Ne do të ulim taksat, do t’i japim Shqipërisë taksën e sheshtë 9%, TVSH 15%, asnjë lek i qeverisë sime nuk do të shkojë për palma, për luks, për ekspozita, për 11 miq. Prioritet do të jenë shtresat ...

Read More
30 Nën
0

2 tonë drogë në 3 ditë kapen në Greqi e Itali, por Rama sërish e mohon

Enkeleid Alibeaj për sasinë e madhe të drogës shqiptare që po alarmon Europën  Në tre ditët e fundit, 2 tonë drogë ka kaluar nga kufinjtë tanë për në Greqi dhe në Itali. 1 ton në Greqi, dhe 1 ton drogë ...

Read More
30 Nën
0

Jo vendimmarrje të mbyllura, të jetojmë me të vërtetën e qytetarëve

Lulzim Basha me demokratët e Sarandës, me fermerët e Xarës dhe operatorët turistikë të qytetit Lulzim Basha u tha demokratëve të Sarandës se politika do të ndryshojë, duke ndryshuar së pari Partinë Demokratike. Ai foli për parimet që duhet të ...

Read More
29 Nën
0

Muri që mban të izoluar Shqipërinë është muri i krimit, i drogës, i korrupsionit qeveritar, i mungesës së zgjedhjeve të lira dhe të ndershme

Muri që mban të izoluar Shqipërinë është muri i krimit, i drogës dhe i korrupsionit qeveritar. Eshtë mungesa e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme. Shqetësimi kryesor i liderëve europianë për Shqipërinë është depërtimi i krimit në politikë, droga dhe ...

Read More
29 Nën
0

Qeveri pranë njerëzve, lekët e luksit dhe korrupsionit do i kthehen qytetarëve

“Hapje, bashkim, qendrim pranë njerëzve”, kjo është porosia e Lulzim Bashës për demokratët e Përmetit. Në aktivin e kësaj dege, Basha ka theksuar edhe një herë parimet që duhet të udhëheqin PD, për të sjellë një ndryshim të besueshëm e ...

Read More
28 Nën
0

Të bashkohemi për të realizuar Shqipërinë e endrrave e mundësive për të gjithë

Në këtë orë, 104 vjet më parë Ismail bej Vlora shpalli Pavarësinë e Shqipërisë. Bashkë me një grup patriotësh realizoi ëndrrën shumëshekullore të shqiptarëve për Liri dhe Pavarësi. Duke nderuar veprën e pavdekshme të babait të Pavarësisë dhe bashkëluftëtarëve të ...

Read More
28 Nën
0

Nderim komandantit legjendar Adem Jashari 

Kombi shqiptar bashkohet me 28 Nëntor në festë dhe në kujtesë të sakrificës shumëshekullore për Liri dhe Pavarësi që nga 28 Nëntori i Gjergj Kastrioti Skënderbeut, 28 Nëntori i Pavarësisë së Shqipërisë me Ismail bej Vlorën. Dhe padyshim në këtë ...

Read More
28 Nën
0

Të nderojmë sakrificën e dëshmorëve duke u bashkuar për një Shqipëri ku kthehen e nuk largohen shqiptarët

Dua t’ju uroj të gjithë shqiptarëve kudo që janë, të gjithë bashkatdhetarëve Gëzuar 28 Nëntorin! Ta nderojmë sakrificën e dëshmorëve të kombit duke u bërë bashkë, duke u bashkuar për ta bërë Shqipërinë një vend ku kthehen dhe jo largohen ...

Read More
27 Nën
0

Basha: Të krijojmë një shoqëri ku ecën përpara puna, mundi dhe aftësia

Lulzim Basha me demokratët e Tepelenës: Bashkimi i të gjithë qytetarëve të ndershëm është rruga e largimit të kësaj qeverie Me demokratët e Tepelenës, Lulzim Basha ndau shqetësimin për gjendjen e rëndë të vendit si pasojë e keqqeverisjes dhe vizionin ...

Read More
26 Nën
0

Basha: Beteja jonë është betejë për t’u kthyer pushtetin njerëzve përmes qeverisjes transparente

Lulzim Basha me anëtarët dhe mbështetësit demokratë në Memaliaj “Duam apo nuk duam ne, Shqipëria nuk mund të vazhdojë më kështu. Ne ndodhemi para zhvillimeve dinamike, javët dhe muajt do të vijnë,” u tha Lulzim Basha anëtarëve të Partisë Demokratike ...

Read More