Category Archives: Lajmi fundit

15 Shk
0

“Shqipëria humb 11 vende prej inefikasitetit, paaftësisë dhe korrupsionit të qeverisë”

Opozita prej ditësh disponon raportin e fundit të “Heritage Foundation” që fatkeqësisht e vendos Shqipërinë 11 vende më poshtë sesa viti 2013. Ashtu sic biznesi e di edhe raportet ndërkombëtare shprehen të shqetësuara për regresin që po ndodh me politikat ...

Read More
14 Shk
0

PD dorëzon kallëzimin penal ndaj avokates së shtetit, Alma Hicka

Partia Demokratike depozitoi sot në Porkurori, kallëzimin penal ndaj Avokates së Shtetit, Alma Hiçka. Hicka kallëzohet për shpërdorim detyre. Hicka jo vetëm po pengon hetimin parlamentar të çështjes CEZ, por ajo është kapur disa herë edhe në konflikt interesi, duke ...

Read More
14 Shk
0

Ndryshimi po vjen. Me 18 shkurt bashkimi më i madh i shqiptarëve në këto 27 vite

Kreu i demokratëve Lulzim Basha pasditen e së hënës ndaloi në Vlorë ku zhvilloi një bashkëbisedim me të rinjtë e qytetit. Zoti Basha mori ide dhe sugjerime lidhur me protestën e 18 shkurtit e cila sipas tij është vetëm fillimi ...

Read More
13 Shk
0

Avokatja e Ramës nxjerr në publik frikën nga hetimi i vjedhjes së shekullit, kërkon arrestimin e Edmond Spahos

Avokatja e shtetit, një zyrë e rëndësishme që varet drejtpërdrejt nga Edi Rama ka nxjerrë sot në mesditë një shkresë ku i kërkon policisë së Tiranës të arrestojë në flagrancë z.Spaho, sepse ky i fundit e ka thirrur të dëshmojë ...

Read More
13 Shk
0

Është koha e qytetarëve, 18 shkurti protesta më e madhe që ka parë Shqipëria

Lulzim Basha me qytetarët e Kavajës; thirrje për bashkimin e madh populllor të 18 shkurtit në Tiranë “Koha e qytetarëve po vjen, dhe nuk ka forcë ta ndalë”, tha sot Lulzim Basha në një takim në Kavajë. Basha theksoi se ...

Read More
12 Shk
0

Më 18 shkurt! Të bëjmë Shqipërinë që kërkon dhe meriton rinia, të shanseve dhe meritës

Kryedemokrati Lulzim Basha bisedon me profesionistët e rinj   Kreu demokrat Lulzim Basha këtë paradite, bashkëbisedimin me të rinjtë e zhvendosi në nivel profesionistësh. Zoti Basha hapi dyert e selisë për të diskutuar me të rinjtë profesionist të fushave të ...

Read More
11 Shk
0

Pushtetarët duan ta mbajnë Shqipërinë siç është, të ruajnë pasurimin dhe pushtetin, qytetarët duan ndryshimin

Lulzim Basha me të rinjtë e Durrësit. Me 18 shkurt nis rruga për zgjedhje të lira, për ndryshimin e madh, për kalimin e pushtetit tek qytetarët   -Partia Demokratike është e gatshme të marrë peshën për të larguar Durrësin, durrsakët ...

Read More
11 Shk
0

8 ton drogë kalojnë në Durrës, grabitje në rrugë, banesa e kudo, Edi Ramës nuk i bëhet vonë

Grida Duma për kaosin që ka pllakosur vendin. Mblidhemi bashkë më 18 shkurt për të ndalur krimin Krimi, pushteti i krimit po dominon rrugët, po dominon shtëpitë, po dominon edhe aeroportin ndërkombëtar të vetëm të vendit, edhe portin e Durrësit. ...

Read More
11 Shk
0

Gratë, pjesë vitale e vendimit të madh të 18 shkurtit

Vokshi: Rama pasaradhës i diktaturës, të tregojë kush ekzekutoi poetin Havzi Nela. Kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas së Shqipërisë, deputetja Albana Vokshi u takua me drejtueset e LDG- se Lezhë, Mirditë dhe Kurbin nga ku bëri thirrje për pjesëmarrje ...

Read More
10 Shk
0

Më 18 shkurt bashkohemi të fitojmë lirinë nga e keqja

Lulzim Basha me të rinjtë. Do anuloj ditën e parë ligjin e Arsimit të Lartë. Programi i PD kthen meritën dhe preferencën në zgjedhjen e universitetit, dhe stazh të paguar 1 vjeçar pas diplomimit. -Mbështetja financiare për institucionet publike do ...

Read More