Category Archives: Lajmi fundit

07 Jan
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Partia Demokratike përshëndet deklaratën e përbashkët të partive shqiptare në Maqedoni. Ky është një lajm i mirë dhe inkurajues për avancimin e të drejtave të shqiptarëve në këtë vend. Bashkimi dhe bashkërendimi  mbi bazën e parimeve dhe qendrimeve demokratike dhe ...

Read More
06 Jan
0

Shteti i Ramës vret njerëzit e thjeshtë

“Ishim për ngushëllim në familjen e Estref Halilit. Një familje e këputur ku dy prindërit kanë rritur fëmijët e tyre me shumë sakrifica duke mbledhur lulet e malit. Një familje që nuk ka asnjë lidhje me kultivimin e narkotikës. Estrefi ...

Read More
06 Jan
0

Gjysma e vendit e izoluar dhe pa drita, Rama të lërë fjalët e tu vijë në ndihmë njerëzve

Situata në vend është e rëndë, kemi zona të tëra të izoluara, rrugë të bllokuara dhe mungesë energjie elektrike. Strukturat e Partisë Demokratike kanë sjellë informacion për njësitë dhe zonat më të goditura nga moti i keq. Edhe pse pritej ...

Read More
06 Jan
0

Hasi tërësisht i bllokuar, pa rrugë, pa drita pa ujë të pishëm

Partia Demokratike shpreh shqetësimin për gjendjen e rëndë ku ndodhet i gjithë rrethi i Hasit. Të dhënat tona tregojnë se prej dje, i gjithë rrethi është izoluar, të gjitha rrugët janë të bllokuara, dhe nga dje nuk ka drita, as ...

Read More
05 Jan
0

Basha mesazh për mediat; bashkë për zgjedhje të lira e të ndershme

5 Janari është dita e shtypit të lirë shqiptar. Nuk ka qenë dhe nuk është nevoja të shpallej me ndonjë vendim a dekret të veçantë.  E njeh të tillë vetë historia e shtypit tonë të lirë. Ku nisi? Ja, përgjigja ...

Read More
04 Jan
0

Me Edi Ramën, 22 vjeçari me 3 gram hashash çohet drejt vdekjes, eskobari Klement Balili bredh i lirë

Me Edi Ramën, Klement Balili që e kërkon gjysma e policive të Europës, e cilësohet nga CNN si, Eskobari i Ballkanit, trafikanti më i madh i drogës në rajon, gëzon mbrojtje, liri, pushtet, madje dhe zyrë të lartë drejtuese në ...

Read More
30 Dhj
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Partia Demokratike dënon kërcënimin me jetë të ish-kryetarit të Bashkisë, Leskovik, Fatmir Guda, një akt kriminal qartazi me sfond politik dhe me nxitjen e zv-kryeministrit, Niko Peleshi. Zoti Guda një anëtar dhe aktivist i Partisë Demokratike, mori kërcënime të përsëritura ...

Read More
29 Dhj
0

Ndryshimi që do vijë në vitin 2017

Fevziu: Z.Basha, faleminderit që pranuat ftesën. Eshtë një format ndryshe, nuk janë pyetje të mirëfillta politike, nuk ka as tension. Eshtë një intervistë pak a shumë në atmosferën festive dhe një gjysëm profili i asaj që ju bëni, edhe thjesht ...

Read More
28 Dhj
0

Asnjë kompromis për standardin e zgjedhjeve, platforma jonë siguron votë të lirë e të ndershme

Sot jam para jush për të riparaqitur platformën e Partisë Demokratike për reformën zgjedhore. Ta bëjmë të qartë që në fillim, eshtë një platformë e dorëzuar zyrtarisht në Komisionin e Reformës Zgjedhore, pra në Parlamentin shqiptar, që më 17 maj ...

Read More
28 Dhj
0

Rama i braktisi ditën e përmbytjeve, kthehet në Fushë-Krujë kur afrojnë zgjedhjet

Me një regji bajate, ku i kërkon njerëzve votën para kamerave në këmbim të cekut, Edi Rama bëri sot sikur u kujtua për banorët e Fushë-Krujës. Po ata dhe cdo qytetar i vendit e mban mend mirë se kur u ...

Read More