Category Archives: Lajmi fundit

22 Dhj
0

Mbështetje të plotë për policinë në përballje me krimin

Lulzim Basha viziton efektivin e policisë Nikolin Gjergji, i plagosur sot në krye të detyrës   Ndodhem këtu bashkë me bashkëpunëtorët e mi, për të vizituar efektivin e plagosur sot në krye të detyrës, Nikolin Gjergjin.   Dua të falënderoj ...

Read More
21 Dhj
0

Dekriminalizimi filloi, do të fitojmë edhe betejën për zgjedhje të lira dhe të ndershme

Lulzim Basha flet për angazhimet e Partisë Demokratike dhe grupit parlamentar Sot është një ditë e rëndësishme për Shqipërinë dhe shqiptarët. Eshtë dita kur pas 2 vitesh betejë të opozitës, procesi i dekriminalizimit po jep frytet e para. Partia Demokratike, ...

Read More
20 Dhj
0

Afera 470 milionë euro me CEZ, Rama bllokon hetimin parlamentar

Edi Rama ka bojkotuar sot Komisionin Hetimor Parlamentar për marrëveshjen e tij me CEZ, që i kushtoi vendit 470 milionë euro. Edi Rama po shfrytëzon të gjithë pushtetin që ka në dorë për të bllokuar hetimin dhe transparencën mbi vjedhjen ...

Read More
20 Dhj
0

Rama i kapur në aferën CEZ, po prish hetimin parlamentar

Edmond Spaho publikon faktet që i shmang Edi Rama në Komisionin Hetimor Parlamentar   Edi Rama po i shmanget hetimit parlamentar për marrëveshjen me CEZ dhe po bën gjithçka për të prishur seancat e Komisionit, sepse e vërteta e kësaj ...

Read More
20 Dhj
0

Letra e Lulzim Bashës për Kancelaren Merkel pas sulmit mbrëmë në Berlin

Zonjës Angela Merkel Kancelare e Republikës Federale të Gjermanisë   Tiranë, 20 dhjetor 2016   E nderuar Zonja Kancelare   Me dhimbje dhe indinjatë mësova mbrëmë për sulmin terrorist në Berlin ku shumë njerëz u vranë e u plagosën rëndë. Agresorët e ...

Read More
19 Dhj
0

Ligji i lojërave të fatit, PD kundër interesave klienteliste të qeverisë

Jam këtu për të deklaruar qendrimin kundër të Partisë Demokratike për shtyrjen e afatit për lojërat e fatit. Ne u shprehëm qartë në komision. Partia Demokratike nuk mund të bëhet pjesë e kësaj afere dhe nga ana tjetër është një ...

Read More
19 Dhj
0

Beqaj favorizoi mikun në tender, dëm financiar dhe cënim të shëndetit të qytetarëve

Kallëzim Penal në Prokurori, Vokshi dhe Tabaku kërkojnë drejtësi për shkeljet e rënda të ministrit të shendetësisë   Partia Demokratike depozitoi sot në Prokurorinë e Përgjithshme një kallëzim penal ndaj Ilir Beqës, në lidhje me shkeljet ligjore në një tenderim ...

Read More
18 Dhj
0

Si i hapi rrugën Ilir Beqaj mikut të tij për miliarda lekë me tenderat e barnave

Ilir Beqaj, ka ndërhyrë në tender, ka ndryshuar kriteret, dhe ka lejuar futjen e barnave të pacertifikuara. Ka vetëm një rast kur Ministri i Shëndetësisë mund të fusë në vend barna të pacertifikuara, vetëm kur vendi përballet me situata emergjente. ...

Read More
18 Dhj
0

Basha pret Ali Ahmetin: Shqiptarët në qeverisje për të garantuar Marrëveshjen e Ohrit e anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti në një takim kreun e BDI në Maqedoni, Ali Ahmeti. Z.Basha theksoi rëndësinë e bashkëpunimit të forcave politike shqiptare në Maqedoni gjë që do te ndikonte në çuarjen përpara të të drejtave të ...

Read More
17 Dhj
0

LSI nuk fsheh dot kokën me një amendament, është pjesë e konçesioneve, abuzimeve dhe vjedhjeve 4 vjeçare të qeverisë

Deklaratë e Partisë Demokratike Partia Demokratike është kundër konçesionit të laboratorëve. Ka qenë dhe është kundër konçesionit të dializës. Ka qenë dhe është kundër konçesionit të sterilizmit. Ka qenë dhe është kundër konçesionit të kontrollit mjekësor. I ka denoncuar të ...

Read More