Category Archives: Lajmi fundit

07 Maj
0

Lulzim Basha bashkëbisedon me qytetarë në Sheshin e Lirisë, arenën e bashkimit më të madh popullor 79 ditor, që do të kulmojë më 13 maj

Kryedemokrati Lulzim Basha, si çdo paradite prej 79 ditësh tashmë, bashkëbisedoi me qytetarë në Sheshin e Lirisë, për problemet që ata zgjedhin t’u japin zë. Për shumëkënd, çadra e protestës është vendi ku mund të thuash të vërtetat e pacensuruara, ...

Read More
07 Maj
0

Betejë paqësore por të pathyeshme për zgjedhje të lira. Votim fasadë të diktuar nga krimi dhe droga nuk do të ketë! 13 Maji marshimi më i madh popullor dhe qytetar që ka njohur Shqipëria

Prononcimi i Lulzim Bashës pas mbledhjes së grupit parlamentar dhe kryesisë së Partisë Demokratike Basha: Mbledhja e përbashkët e Grupit Parlamentar dhe e Kryesisë u bë për organizimin e protestës së 13 majit. Vendimi është marrë, sanksionuar nga nivelet drejtuese ...

Read More
07 Maj
0

Të shtunën në orën 12.00, ballëpërballë, shpresa dhe besimi tek e ardhmja që po vjen, dhe republika e vjetër që po ikën

Kjo agorë sot nuk i ngjan agorave të tjera sepse gjithçka që po ndodh këtu, në fakt do të ndodhte në kryeqytetin e demokracisë dhe lirisë në Kavajë. Por kjo agorë, ky tempull i lirisë, ky bashkim i madh i ...

Read More
07 Maj
0

Bashkimi popullor ndali planin orgurzi të Ramës në Kavajë, por misioni vazhdon, të shtunën në orën 12 në bulevardin Dëshmorët e Kombit

Në ditën e 79-të protestës qytetarë në “Sheshin e Lirisë”, studentë, pedagogë, intelektualë e qytetarë të thjeshtë, diskutuan në lidhje me problemet në arsim, varfërinë, dhe mungesën e shanseve.   Erika Buzali, tha se në Çadrën e Lirisë ajo ndjehet ...

Read More
06 Maj
0

Kryetari Lulzim Basha bashkëbisedon me qytetarët për fitoren e betejës për Kavajën

Mëngjesin e ditës së 78-të të protestës për zgjedhje të lira, kryedemokrati Lulzim Basha diskutoi me qytetarët për fitoren e Republikës së Re ndaj zgjedhjeve moniste të përgatitura nga Rilindja për Kavajën. Intelektualët, profesionistët dhe studentët folën për arritjen e ...

Read More
06 Maj
0

Bashkimi i qytetarëve solli fitoren e parë, shqiptarët nuk do të pranojnë kurrë zgjedhje të diktuara nga krimi dhe droga

Paraditen e 78 në Sheshin e Lirisë qytetarët bashkëbiseduan me kryetarin demokrat Lulzim Basha për fitoren e korrur në Kavajë nga qëndresa e tyre liri dhe demokraci të vërtetë. Intelektualë, profesionistë dhe studentë ngritn zërin për problemet e tyre, që ...

Read More
06 Maj
0

Mësimi i Kavajës: E vetmja forcë që mund të sjellë ndryshimin e vërtetë, është bashkimi më i madh i shqiptarëve për zgjedhje të lira, për liri dhe demokraci

Mirëse keni ardhur në këtë agorë, fillimin e javës së 12-të të lëvizjes më të madhe dhe bashkimit më të fuqishëm të qytetarëve për zgjedhje të lira dhe të ndershme dhe për Republikën e Re të qytetarëve shqiptarë. Asgjë në ...

Read More
05 Maj
0

Republika e Re fitoi betejën e parë, do të ketë vetëm zgjedhje të lira e të ndershme

 Republika e re sapo shënoi fitoren e saj të parë. Falënderimi im dhe mirënjohja jonë më e thellë, është për qytetarët fisnikë të Kavajës, për të rinjtë dhe të rejat e Kavajës, për kreshnikët e lirisë dhe demokracisë, që vulosën ...

Read More
05 Maj
0

Lulzim Basha uron Kavajën dhe qytetarët shqiptarë: Republika e Re fitoi betejën e parë

Mesazhi i Lulzim Bashës në çadrën e protestës për zgjedhje të lira, pas tërheqjes së Edi Ramës nga zgjedhjet moniste në Kavajë Republika e Re sapo shënoi fitoren e saj të parë. Falënderime dhe mirënjohje për qytetarët fisnikë të Kavajës, për kreshnikët ...

Read More
05 Maj
0

Të rinj dhe pedagogë në Sheshin e Lirisë: Indiferenca ka ndihmuar krimin dhe drogën, bashkohemi me 7 maj në Kavajë

Bashkëbisedim në ditën e 77 të protestës për zgjedhje të lira e të ndershme, për vështirësitë dhe pamundësitë e të rinjve e studentëve. Shpresë dhe besim tek Republika e Re që ka nisur marshimin   Në ditën e 77 të ...

Read More