Category Archives: Lajmi fundit

12 Maj
0

Në asnjë cep të kontinentit europian nuk luftohet aktualisht kaq fuqishëm për vlerat e Europës se sa në këtë shesh të lirisë. Nuk ka betejë më europiane se beteja për zgjedhje të lira dhe të ndershme

Gëzimi nuk i është ndarë asnjë çast këtij sheshi të lirisë, pavarësisht prej brengave dhe krizës ku e ka zhytur Shqipërinë Republika e vjetër, sepse është gëzimi i përligjur i shpresës për Republikën e re, i besimit tek e ardhmja ...

Read More
12 Maj
0

Lulzim Basha në ditën #83 të protestës për zgjedhje të lira

Mesazhi i Lulzim Bashës në ditën e 83-të të protestës Dita e shtunë, është dita kur ne kurorëzojmë një lëvizje të madhe, që nisi e vazhdon e do të vazhdojë deri në fitoren e kauzës së zgjedhjeve të lira e ...

Read More
10 Maj
0

E mërkura në Sheshin e Lirisë ‘i rezervohet’ qarkut Shkodër – Basha: Bashkimi ynë do të jetë akti i rrëzimit formal të republikës së vjetër

Problemet e qytetarëve shkodran lidhen me ato të çdo shqiptari, por veçojnë në braktisjen vullnetare që kjo qeveri i bën në mënyrë të veçantë qytetit. Studentja e arkitekturës Izmita Ulqinaku denoncoi pikërisht mungesën e investimeve dhe fondeve për qytetin, diskriminim ...

Read More
10 Maj
0

13 maji dita e bashkimit të së vërtetës dhe të drejtës së çdo shqiptari mbi padrejtësinë, krimin dhe arrogancën

Mesazhi i Lulzim Bashës në ditën e 82-të të protestës për zgjedhje të lira e të ndershme, dhe projekti i Republikës së Re për shumicën e shqiptarëve   Maratonomakë të lirisë, demokracisë, të zgjedhjeve të lira dhe të ndershme, Arkitektë të ...

Read More
10 Maj
0

Paqësorë dhe demokratikë, bashkimi ynë ditën e shtunë do të jetë akti i rrëzimit formal të republikës së vjetër

Kryetari Lulzim Basha bashkëbisedoi me qytetarët e qarkut Shkodër për krizën ekonomike dhe sociale Në ditën e 82-të të protestës qytetare për zgjedhje të lira dhe të ndershme, në Sheshin e Lirisë ishin banorët e qarkut Shkodër në bashkëbisedim me ...

Read More
09 Maj
0

Edi Rama i lufton zgjedhjet e lira, se ato janë fundi i koncesioneve, tenderave, oligarkëve, trafikantëve dhe krimit

Gëzuar ditën e 81-të të bashkimit më të madh qytetar kombëtar për zgjedhje të lira e të ndershme, bashkimit më të madh pro-europian e pro-amerikan që ka njohur Shqipëria dhe Ballkani, dhe gëzuar Ditën e Europës, ditën e lirisë, ditën ...

Read More
09 Maj
0

Lulzim Basha bashkëbisedim në Sheshin e Lirisë në ditën e Europës

Paraditen e 9 majit, Ditës së Europës, në mëngjesin e 81-të në Sheshin e Lirisë intelektualë, profesionistë, të rinj e  të reja bashkëbiseduan me kryetarin demokrat Lulzim Basha, për ato vlera europiane për të cilat qytetarët shqiptarë janë ngritur. Studentët ...

Read More
09 Maj
0

Lulzim Basha uron presidentin e zgjedhur të Francës, Emmanuel Macron

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar sot përmes një letre, Presidentin e zgjedhur të Francës, Emmanuel Macron. Duke vlerësuar zgjedhjet në Francë, Basha e përgëzon Presidentin e zgjedhur Macron, për kurajon dhe projektin e tij. Më poshtë, letra ...

Read More
08 Maj
0

Republika e Re për fëmijët, prindërit, të papunët, të rinjtë, studentët, pensionistët, biznesin e vogël, fermerët dhe cdo shqiptar

Ju përshëndes dhe ju uroj nga zemra për ditën e 80-të të bashkimit më të madh të shqiptarëve, për zgjedhje të lira dhe për Republikën e Re, autorë të së cilës jeni ju qytetarë dhe qytetare, të rinj dhe të ...

Read More
08 Maj
0

Plani i Edi Ramës për tu mohuar shqiptarëve mundësinë për të zgjedhur, nuk kalon

Paraditen e 80-të në Sheshin e Lirisë bashkëbiseduan opinionistë, gazetarë, ekspertë dhe qytetarë për shqetësimin e rrezikut të votimeve pa zgjedhje, të përgatitura nga kjo qeveri për në 18 qershor.   Gazetari Fitim Zekthi tha se sfida me të cilën ...

Read More