Category Archives: Lajmi fundit

30 Mar
0

Mbështetje e plotë europiane për betejën për zgjedhje të lira e të ndershme në Shqipëri

Lulzim Basha merr përkrahjen e udhëheqësve europianë për votën e lirë e të ndershme. Sot Samiti i krerëve të shteteve në PPE në Maltë Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, po merr pjesë në Kongresin e Partisë Popullore Europiane (PPE) ...

Read More
29 Mar
0

Basha në kongresin e PPE: Beteja për vlerat europiane, për zgjedhje të lira e të ndershme, do fitohet me çdo kusht

I nderuar president Daul Të nderuar anëtarë të këtij samiti Të nderuar të ftuar Më lejoni të filloj duke falenderuar mikëpritësit tanë Partinë Nazzjonalista dhe t’u uroj atyre fitore në sfidën që po vjen me zgjedhjet e ardhshme këtu në ...

Read More
29 Mar
0

Situata e biznesit të vogël në Shqipëri në krizë për shkak të taksimit të lartë dhe tatimeve abuzive

Sipërmarrës dhe biznesmenë folën sot në Sheshin e Lirisë për problemet madhore të biznesit të vogël Sipërmarrës të vegjël nga Sheshi i Lirisë dikutuan për situatën e vështirë në të cilën ndodhen. Rritja e çmimit të taksave, energjisë elektrike, naftës ...

Read More
29 Mar
0

Kryeministri hungarez, mbështetje të plotë për aksionin e opozitës për zgjedhje të lira e të ndershme

Basha takohet me Orban në Kongresin e PPE, në Maltë. Kryetari i opozitës pritet të mbajë fjalën në seancën plenare dhe të ketë takime me liderë europiane Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, takoi sot Kryetarin e Fidesz, njëkohësisht Kryeministër ...

Read More
28 Mar
0

Të rinjtë sot nuk ndjehen të lirë sepse nuk zgjedhin shkollim, punësim apo edhe vetë përfaqësuesit e tyre në Parlament

Të rinj dhe të reja, gjimnaziste dhe studentë folën për problemin e arsimimit dhe papunësisë në Shqipëri Dhjetëra të rinj dhe të reja, gjimnazistë dhe studentë dhe të sapodiplomuar folën për mungesën e mundësive dhe punësimit. Mungesa e meritokracisë për ...

Read More
27 Mar
0

Intervista e Lulzim Bashës dhënë sonte për emisionin Opinion

Pyetje: Z.Basha a mund të jeni më i qartë në konfirmimin që keni marrë për vazhdimin e protestës tuaj në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në vizitën që patët. Ka pasur deklarata dhe kundër deklarata për atë çfarë keni besuar ...

Read More
27 Mar
0

Deklaratë e Koalicionit Opozitar

Partitë e koalicionit opozitar duke shqyrtuar krizën e thellë politike ku ndodhet Shqipëria, kërcënimin e zgjedhjeve nga krimi i veshur me pushtet, droga dhe paratë e pista dhe vendosja e të gjitha strukturave shtetërore në funksion të fushatës së partive ...

Read More
27 Mar
0

Afera e CEZ, bashkëpunim i mafias shqiptare me atë ndërkombëtare në kurriz të popullit më të varfër të Europës

Qytetarët denoncojnë në Sheshin e Lirisë padrejtësitë që u bëhen cdo muaj me energjinë elektrike, me cmime të rritura, me mbifaturime e dhunim nga qeveria. Lulzim Basha premton se një drejtësi e pavarur do të bëjë drejtësi për vjedhjen e ...

Read More
27 Mar
0

Mesazhi sot i Lulzim Bashës në ditën e 38 të protestës

Edi Rama, narkomafia shqiptare, mediat e blera me paratë e drogës, me paratë e korrupsionit, i kanë shpallur luftë popullit shqiptar, jo thjesht kësaj çadre, por popullit shqiptar dhe aspiratës së tij për demokraci të vërtetë dhe drejtësi të vërtetë. ...

Read More
26 Mar
0

Lëvizja për votën e lirë, është lëvizje për dinjitetin e shqiptarit

Në ditën e 37 të protestës, në Sheshin e Lirisë, Lulzim Basha tha se lëvizja për votën e lirë, është një lëvizje kombëtare. Basha theksoi se Shqipëria nuk mund të luajë rolin e saj për ti shërbyer shqiptarëve kudo ku ...

Read More