Category Archives: Lajmi fundit

04 Jan
0

Deklarata e nënkryetarit të Partisë Demokratike, Edi Paloka

Efektet e Edi Ramës kryeprokuror po godasin çdo ditë drejtësinë dhe po i japin mbrojtje nga ligji çdokujt që implikon Saimir Tahirin në trafikun ndërkombëtar të drogës. Lirimi nga arresti me burg i Orest Sotës, në makinën e të cilit ...

Read More
29 Dhj
0

Reagim i Partisë Demokratike për shkarkimin e prokurores Rovena Gashi

Kapja politike e Prokurorit të Përgjithshëm nga Edi Rama, pasi kthimit të pasaportës për Saimir Tahirin, dha sot një tjetër efekt. Kryeprokurori Edi Rama shkarkoi drejtuesen e Sektorit të Dekriminalizimit në Prokurorinë e Përgjithshme, Rovena Gashi, dy ditë pasi, në ...

Read More
29 Dhj
0

Basha: Me bashkimin e shqiptarëve do të çlirojmë Shqipërinë nga aleanca e Edi Ramës me krimin

Nga Kavaja Lulzim Basha dha mesazhin se 2018-a për opozitën do të jetë viti i bashkimit me shumicën e shqiptarëve për ta çliruar Shqipërinë nga krimi, njësoj si Kavajën. Entuziazmin e qytetarëve të Kavajës Lulzim Basha e përktheu si një ...

Read More
28 Dhj
0

Basha: Detyra e opozitës është bashkimi i shqiptarëve për largimin e bandës që sundon Shqipërinë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha në Lezhë se vendi ndodhet në një udhëkryq vendimtar, ku shumica absolute e shqiptarëve të ndershëm po varfërohet dhe po humbet të drejtat nga sundimi i një pakice të kriminalizuar dhe të korruptuar.  ...

Read More
27 Dhj
0

Protestë pa kthim e shumicës së ndershme kundër pakicës së kriminalizuar

Lulzim Basha i ftoi shqiptarët të bashkohen me protestat e opozitës për t’i dhënë fund sundimit mafioz të Edi Ramës, i cili ka për qëllim të përdorë çdo mjet për të ruajtur pushtetin dhe pasurimin personal, kundër interesit të shumicës ...

Read More
27 Dhj
0

Aleanca e Grave Deputete kërkon dënimin e dhunës dhe dhunuesve të deputeteve brenda dhe jashtë Parlamentit

Aleanca e Grave Deputete i kërkoi Kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi, që të dënojë dhe të marrë masa për deputetët dhe punonjësit e Policisë që ushtruan dhunë kundër dy deputeteve vajza, Kejdi Mehmetaj dhe Floida Kërpaçi. Gratë deputete i dërguan një ...

Read More
24 Dhj
0

FRPD homazh proteste në Kukës për Florenc Beqiraj

Forumi Rinor i Partisë Demokratike zhvilloi në Kukës një homazh proteste për Florenc Beqiraj, të riun që humbi jetën në Francë në mënyrë të dhunshme dhe në rrethana akoma të pasqaruara, ndërsa mbahej në paraburgim në pritje të statusit të ...

Read More
23 Dhj
0

Fatura “Veliaj” prej 75 mijë lekë çdo muaj, është dhurata e vërtetë për familjet e Tiranës

Deklaratë e këshilltarit bashkiak të Partisë Demokratike, Akil Kraja Pas kalimit të paligjshëm të buxhetit 2018, një familje në Tiranë do t’i paguajë Bashkisë më shumë taksa! Për një familje në Tiranë “më shumë taksa”, përkthehet në një faturë që ...

Read More
23 Dhj
0

Tabaku: Qeveria një akt tjetër antikushtetues për pronarët

Deklaratë e nënkryetares së Komisionit të Ekonomisë, Jorida Tabaku Edi Rama miratoi këtë javë një vendim të Këshillit të Ministrave që vulos vjedhjen dhe grabitjen e pronës nga pronari i ligjshëm. Vendimi është një shtojcë e ligjit famëkeq që po ...

Read More
22 Dhj
0

Buxheti i Bashkisë së Tiranës i paligjshëm, korruptiv, rrit koston e jetës së qytetarëve.

Këshilltarët bashkiakë të Tiranës, shpjeguan qëndrimin e Partisë Demokratike për buxhetin e kaluar dje në kundërshtim me disa ligje. Kreshnik Çollaku, Kryetar i Këshilltarëve demokratë, tha se Erion Veliaj mund të vazhdojë të qeverisë në forma joligjore, por Tirana sot ...

Read More