Category Archives: Lajmi fundit

28 Maj
0

Basha: Asgjë nuk e ndal opozitën e bashkuar, në orën 19.00 hapim fushatën ne Fier

Prononcimi për mediat i Lulzim Bashës pas ngjarjes së mbrëmshme. “Detyrë e shtetit të gjejë dhe vendosë para përgjegjësisë autorët”.   Pyetje: Zoti Basha si ndiheni sot?    Basha: Kam folur me shumë prej të prekurve, fatmirësisht efektet janë anësore ...

Read More
28 Maj
0

Ekipi i Lulzim Bashës në Qarkun e Fierit nis fushatën, me 25 Qershor fiton Republika e Re

Ekipi i Lulzim Bashës në Qarkun e Fierit u prezantua sot në Divjakë, Lushnjë dhe Roskovec. “Ne po i shohim në sy njerëzit dhe do i përfaqësojmë ata. Garancia jonë është që do dialogojmë derë më derë me të gjithë ...

Read More
27 Maj
0

Për një ekonomi të fortë, për një të nesërme të sigurtë! Nis marshimin Lulzim Basha dhe ekipi i tij

Mesazhi i Lulzim Bashës në çeljen e fushatës: Merrni Shqipërinë në dorë me 25 qershor  Mirëmbrëma vëllezër e motra, Zonja dhe zotërinj, Qytetare e qytetarë e në veçanti të rinj e të reja që keni mbushur këtë shesh sonte! Çfarë ...

Read More
24 Maj
0

Deklaratë e kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha

Edi Rama mendon se, meqë i gënjeu njerëzit njëherë, mund t’i gënjejë përsëri. Pasi nuk mbajti asnjë premtim, qoftë edhe një të vetëm, ai ka filluar të premtojë nga e para. Premtoi 300 mijë vende pune, por nuk hapi asnjë. ...

Read More
24 Maj
0

Reagim i nënkryetarit të Partisë Demokratike, Edmond Spaho

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmond Spaho ka reaguar pas publikimit të një lajmi ku pretendohej se ai kishte deklaruar se LSI dhe PDIU do të jenë partitë e vetme opozitare pas zgjedhjeve. Spaho dënon dhe përgënjeshtron këtë lajm si të ...

Read More
23 Maj
0

Reagim i nënkryetarit të Partisë Demokratike, Edmond Spaho

Fake news. Po qarkullon nje lajm sipas te cilit ne aktivin e PD ne Elbasan une paskam thene se LSI dhe PDIU do jene partite e vetme opozitare pas zgjedhjeve te 25 Qershorit. Teresisht e pa vertete. Ajo qe kam ...

Read More
23 Maj
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Partia Demokratike e Shqipërisë dënon me forcë sulmin terrorist të mbremshëm në Arenën e Mancesterit, ku gjeten vdekjen 22 njerëz të pafajshëm dhe 59 të tjerë u plagosen. Ky akt terrorist i shëmtuar dhe brutal është një tjetër shembull se ...

Read More
23 Maj
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Partia Demokratike e Shqipërisë dënon me forcë sulmin terrorist të mbrëmjes së 22 majit në Arenën e Mancesterit, ku për pasojë gjeten vdekjen 22 njerëz të pafajshëm si dhe 59 të tjerë u plagosen. Ky akt çnjerëzor dhe brutal tregon ...

Read More
22 Maj
0

Rama i vetmuari i republikës së vjetër, i braktisur edhe nga socialistët

I zënë nën rrënojat e republikës së vjetër që u rrëzua nga bashkimi më i madh i qytetarëve që ka njohur vendi, Edi Rama lëshon thirrjet e fundit të një kryeministri në ikje, sic bëri dhe sot në Sauk. Në ...

Read More
22 Maj
0

REAGIM — Lulzim Basha: Rama i vetmuari i republikës së vjetër, i braktisur edhe nga socialistët

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Rama në Sauk. Për Lulzim Bashën, Rama është pasqyra e thyer e republikës së vjetër, e braktisur tashmë edhe nga socialistët e ndershëm të cilët nuk ishin asnjë ...

Read More