Category Archives: Lajmi fundit

17 Dhj
0

Deklaratë e zëdhënëses së Grupit Parlamentar, Grida Duma

Edi Rama do të bëjë nesër një puç kushtetues. Ai ka shumë arsye për të shkelur Kushtetutën, për të shkatërruar reformën në drejtësi dhe për të marrë nën kontroll Prokurorin e Përgjithshem! Lidhjet e Ramës dhe të qeverisë së tij ...

Read More
17 Dhj
0

Deklarata e drejtueses së Departamentit të Antikorrupsionit, Lealba Pelinku

Afera e ndërtimit të 3 fabrikave të djegies së plehrave në Elbasan, Fier dhe Tiranë me 178 milionë euro nuk është vetëm korrupsion në nivelet më të larta të qeverisë Rama, por edhe një dosje me shkelje të rënda penale. ...

Read More
16 Dhj
0

Basha: Ftoj qytetarët të protestojmë të hënën brenda dhe jashtë Parlamentit kundër kapjes së drejtësisë nga pushteti i krimit të organizuar.

Pas tre vjetësh përpjekje për reformën në drejtësi rezultati është ky: Të hënën do të emërohet një Prokuror i Përgjithshëm politik, pa veting, nga politikanë të korruptuar dhe të inkriminuar. Ky është fundi i Kushtetutës dhe i shtetit të së ...

Read More
16 Dhj
0

Afera e fabrikave të djegies së plehrave, është vjedhje flagrante e të paktën 20 milionë eurove nga Arben Ahmetaj dhe Edi Rama

Deklaratë e Jamarbër Malltezit për aferën e inceneratorëve Arben Ahmetaj dhe Edi Rama janë sot koka e mafias së plehrave në Shqipëri. Me ndërtimin e 3 inceneratorëve që do të helmojnë ajrin me djegien e plehrave, Arben Ahmetaj dhe Edi ...

Read More
14 Dhj
0

Lulzim Basha takim në Bruksel me Presidentin e PPE, Joseph Daul

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takua në Bruksel me Presidentin e Partisë Popullore Europiane, Joseph Daul. Pozita e vështirë në të cilën qeveria e ka vënë Shqipërinë dhe integrimin e saj europian, ishte tema kryesore e takimit. Kryetari ...

Read More
14 Dhj
0

Deklarata e Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas mbledhjes me grupin parlamentar për 16 amendamentet e deputetëve demokratë

Projektbuxheti 2018 duhet të jetë akti i fundit i kësaj qeverie, të cilin ne nuk duhet ta lejojmë të zbatohet. Për ndalimin e projektit mafioz, PD paraqiti amendamentet e veta në Kuvend. · Amendamentet synojnë zhbërjen e sistemit kriminal të ...

Read More
14 Dhj
0

Basha: PD e angazhuar në çmontimin e sistemit mafioz të blerjes së votës

Me përfaqësues të Insititutit Demokrat Amerikan (NDI) Lulzim Basha ndau shqetësimin për situatën e rëndë politike pas publikimit të fakteve për lidhjet e qeverisë me trafikun ndërkombëtar të drogës, që provuan se kanabizimi i vendit ishte një projekt politik dhe ...

Read More
13 Dhj
0

Bashkëbisedimi i plotë i kryetarit të Partisë Demokratike,Lulzim Basha, me gazetarët

Deklarata e plotë e Kryetarit të Partisë Demokratike në konferencën për shtyp për çështjen e Prokurorit të Përgjithshëm, Reformës në Drejtësi dhe zbatimit të Kushtetutës. Duke ju falenderuar për praninë tuaj, duke ju uruar mirëseardhjen përsëri në selinë e opozitës, ...

Read More
12 Dhj
0

Deklarata e plotë e deputetit të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj

Prokuroria dhe Gjykata e Krimeve të Rënda dhanë një provë tjetër sot për përfshirjen e Saimir Tahirit në trafikun ndërkombëtar të drogës. Ndalimi i Saimir Tahirit për të dalë jashtë vendit është vendim i drejtë, që tregon se rrethi për ...

Read More
11 Dhj
0

Fjala e plotë e Kryetarit Basha në 27 vjetorin e themelimit të PD

Të dashur demokrate dhe demokratë, Shkëlqesi ambasadorë, përfaqësues të trupit diplomatik, Miq dhe të ftuar, Zonja dhe zotërinj, Kam nderin dhe kënaqësinë t’ju uroj të gjithëve mirëseardhjen në këtë takim tradicional të ditëlindjes së Partisë Demokratike. Njeherësh të uroj me ...

Read More