Category Archives: Lajmi fundit

24 Nën
0

Komunikimi me gazetarët i Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha

· Dekonspirimi i aksionit për arrestimin e kokave të policisë është bërë nga Fatmir Xhafa me porosi të Ramës për të mbrojtur Saimir Tahirin dhe veten. Fatmir Xhafa nuk e arreston Drejtorin e Policisë së Vlorës, sepse ai mbrojti për 4 ...

Read More
23 Nën
0

Çollaku: Këshilli Bashkiak shkeli Rregulloren për miratimin e 2 vendimeve korruptive

Siç e keni ndjekur sot gjatë ditës, në mbledhjen e Këshillit Bashkiak, këshilltarët e Partisë Demokratike kanë qënë pjesë e debateve konstruktive për çështjet e parashikuara në rendin e ditës. Kemi dhënë argumenta, kritikat dhe oponencën por edhe mbështetjen në ...

Read More
23 Nën
0

Deklaratë e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha

Basha: Edi Rama e ktheu Policinë e Shtetit në një organizatë të strukturuar kriminale.  Basha: Rama kriminalizoi policinë me trafikun e drogës për të blerë pushtetin në zgjedhjet 2017.  Basha: Rama pengesë kryesore për drejtësinë dhe luftën kundër krimit. Lufta ...

Read More
22 Nën
0

Edi Rama po pengon drejtësinë. Fakte të reja për Tahirin.

Deklaratë e deputetit të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj Partia Demokratike disponon fakte të reja, që provojnë se Orest Sota ka penguar drejtësinë, duke mos thënë të vërtetën për pronësinë e 863 mijë eurove, të kapura në makinën e përdorur prej ...

Read More
21 Nën
0

Me heshtjen e tij Edi Rama mbron Vangjush Dakon si Saimir Tahirin, po i jep mbrojtje politike krimit

Deklaratë e deputetit të Partisë Demokratike, Edi Paloka Në Durrës politika dhe krimi janë bërë një. Këtë model Edi Rama e ka ngritur kudo njësoj – në Durrës, Elbasan, Tiranë. Formula është “përdor krimin dhe paratë për të marrë zgjedhjet. ...

Read More
20 Nën
0

Vangjush Dako i kapur në përgjime me kriminelë për blerjen e votave. Ngushtohet rrethi për Edi Ramën.

Vangjush Dako i kapur në përgjime me kriminelë, të cilëve u premton tendera, në këmbim të blerjes së votës. I kërkoj Prokurorit të Përgjithshëm të thotë nëse lëvizja e prokurorit Anton Martini është bërë apo jo nën presionin kriminal të ...

Read More
18 Nën
0

4 milionë euro dhuratë e Edi Ramës për Vilma Nushin

Konçesioni i kontrollit shëndetësor checkup, për të cilin Edi Rama krenohet më shumë, është faktuar me shifra zyrtare si konçesioni më korruptiv dhe më i dështuar ose si prova se çfarë shteti ai po ndërton. Check up është më i ...

Read More
18 Nën
0

Basha: PD e angazhuar në çmontimin e sistemit mafioz të blerjes së votës

Me përfaqësues të Insititutit Demokrat Amerikan (NDI) Lulzim Basha ndau shqetësimin për situatën e rëndë politike pas publikimit të fakteve për lidhjet e qeverisë me trafikun ndërkombëtar të drogës, që provuan se kanabizimi i vendit ishte një projekt politik dhe ...

Read More
17 Nën
0

Basha: Qeveria e paralizuar nga krimi dhe korrupsioni nuk i shërben integrimit europian

Në takimin me Zëvendësministrin e Jashtëm të Austrisë, Michael Linhart, Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e konsideroi qeverinë si tërësisht të paralizuar për shkak të situatës së krijuar në vend nga zbulimi i lidhjeve të saj më trafikun ndërkombëtar ...

Read More
17 Nën
0

Mësuesit e Shqipërisë pa kontratë pune, Ministrja e Arsimit refuzon të firmosë prej 6 muajsh! 

Të gjithë mësuesit e Shqipërisë, 36 mijë mësues të arsimit parauniveristar janë prej 6 muajsh pa kontratë pune. Ministrja e Arsimit refuzon të nënshkruajë kontratën kolektive me sindikatat duke shkelur  ligjin. Mungesa e kontratës së punës që prej 31 majit ...

Read More