Category Archives: Lajmi fundit

08 Qer
0

100 milionë euro në vit për fermerët, dalje nga kriza, nisje e prodhimit e mirëqënies

Lulzim Basha shpalosi sot programin për bujqësinë dhe rritjen ekonomike me fermerët e Zvezdës në Korçë. Basha tha se fermerët do mbështeten me para në dorë në shumën 100 milionë euro në vit. Këto para do ulin koston e punës ...

Read More
07 Qer
0

Ekonomi e fortë, vetëm nga ulja e TVSH, 400 milionë euro do të rrisin konsumin, prodhimin dhe vendet e reja të punës

Në një takim me qytetarët në Roskovec, lideri demokrat Lulzim Basha tha se ditën e parë të Republikës së Re, si kryeministër i shqiptarëve, do e nisë me planin ekonomik të çertifikuar nga ekspertët e kancelares Angel Merkel të dërguar ...

Read More
07 Qer
0

Ulja e taksave do të rrisë ekonominë familjare

Në një takim me qytetarët e Patosit, lideri demokrat Lulzim Basha theksoi zotimin se do të jetë kryeministri i ekonomisë, punës dhe njerëzve të thjeshtë. Basha tha se Republika e Re do të rishikojë buxhetin për të rritur pensionet brenda ...

Read More
07 Qer
0

Ulje taksash, ekonomi e fortë, paratë do u kthehen qytetarëve dhe tregut

Lulzim Basha paraqet programin ekonomik në Mallakastër. Do hiqet taksa e naftës, 100 milionë euro në vit për fermerët, 10 mijë stazhe të paguara, pensioni minimal 250 mijë lekë. Statusi i naftëtarit, sipas kërkesave të tyre Lulzim Basha dhe ekipi ...

Read More
07 Qer
0

Ekonomia e fortë, e bën një shtet të fortë

Lulzim Basha paraqet programin në Njësinë 9 në Tiranë dhe në Farkë. Ulje taksash, vende të reja pune, dhe mbështetje njerëzve në nevojë   Lideri demokrat Lulzim Basha u takua me banorë të Njësisë 9 në Tiranë, ku theksoi se Republika ...

Read More
06 Qer
0

Ulje taksash, shtet që stimulon zhvillimin jo që spiunon qytetarët për ti zhvatur

Lulzim Basha paraqet programin ekonomik në Tiranë. Do hiqet taksa e naftës, do bjerë taksa e shitjes së pronës. Masa për të çliruar ekonominë Lulzim Basha dhe ekipi i tij shpalosën programin për zhvillimin e ekonomisë me banorë të Tiranës ...

Read More
06 Qer
0

Ulje taksash, vende të reja pune, 10 mijë stazhe në vit për të sapodiplomuarit

Lulzim Basha dhe ekipi i tij në Tiranë: Pensioni minimal do jetë 250 mijë lekë, Republika e Re do të paguajë faturën e ujit dhe energjisë për njerëzit në nevojë​ Lulzim Basha dhe ekipi i tij shpalosën programin ekonomik para ...

Read More
06 Qer
0

Pulla mbi biznesin e vogël do mbajë larg tatimorët e hajdutët e shtetit

Lulzim Basha prezanton programin në Tiranë. Ulje taksash, vende të reja pune, 10 mijë stazhe për të rinjtë çdo vit Lulzim Basha dhe epiki i tij shpalosën programin ekonomik të Republikës së Re në Tiranë me banorët e njësive 7 ...

Read More
06 Qer
0

Vendimi i parë, ulja e taksave. Do jem kryeministri i punësimit, i njerëzve

Lulzim Basha në Tropojë: Do punoj që çdo i ri të ketë shanset që unë pata kur njoha e jetova ëndrrën europiane Kryetari i opozitës Lulzim Basha tha ne Tropoje, se në ditën e parë të Republikës së Re, ai ...

Read More
05 Qer
0

Të krijoj për shqiptarët shanset që pata unë në Europë, është motivi im, arsyeja pse jam në politikë

Lulzim Basha me qytetarët e Kamzës. Projekti im është për qytetarët, ulje taksash, vende të reja pune, ndihmë të përvitshme për fermerët, 10 mijë stazhe në vit për të rinjtë Lulzim Basha dhe ekipi i tij shpalosën programin ekonomik në ...

Read More