Category Archives: Lajmi fundit

01 Shk
0

Skandal i papreçedentë ekstradimi i përsonit kyç të bandës së Habiljave, pasi kishte shprehur vullnetin për t’u bërë dëshmitar i drejtësisë. 

Përjashtimi i Kryetarit të Grupit të Opozitës u bë me qëllim që të kalojë hajdutërisht ligjin për “Aeroportin Habilaj”, sepse po ndërtohet me çmim 5-6 herë më të lartë se Aeroporti i Kukësit. Skandal i papreçedentë ekstradimi i përsonit kyç ...

Read More
31 Jan
0

Ligji shqiptar e ndalon ekstradimin, kur një person ka një çështje penale në Shqipëri.

 Deklaratë e deputetit Enkelejd Alibeaj për ekstradimin e paligjshëm të Nazer Seitajt Financieri i drogës së Saimir Tahirit u ekstradua në mënyrë të paligjshme, kur pranoi të bëhej bashkëpunëtor i drejtësisë. Ligji shqiptar e ndalon ekstradimin, kur një person ka ...

Read More
30 Jan
0

Ka një shqetësim të jashtëzakonshëm të Bashkimit Europian për ngecjen e Reformës në Drejtësi dhe për kapjen e  drejtësisë

Njoftim për takimin e Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha në PPE  Ka një shqetësim të jashtëzakonshëm të Bashkimit Europian për ngecjen e Reformës në Drejtësi dhe për kapjen e  drejtësisë.  Produkti i Edi Ramës për Europën është eskportimi i ...

Read More
29 Jan
0

Rama shkeli ligjin për ekstradimin e financierit të Habilajve për të sabotuar dosjen “Tahiri”

 Deklarata e Oerd Bylykbashit për ekstradimin e financierit të drogës së Habilajve Rama shkeli ligjin për ekstradimin e financierit të Habilajve për të sabotuar dosjen “Tahiri”. Edi Rama bashkë me bandat kriminale, është hedhur në sulm duke mbrojtur banditët. Në ...

Read More
27 Jan
0

Sot jam para jush, Jo për të kërkuar pushtet për vete, por shtet të drejtë për të gjithë.

· Vendimi popullor i protestës – Sot vdes 25 qershori dhe politika që mban pushtet të vjedhur. Largim i qeverisë së paligjshme, krijim i qeverisë antimafia, që lufton krimin, çon përpara reformën në drejtësi dhe përgatit zgjedhjet e lira e ...

Read More
27 Jan
0

“Banditët në burg, jo në qeveri” – Kurora e mbretit të kanabisit, Edi Rama

Kurora e mbretit të kanabisit, Edi Rama Disa te rinj te PD perdoren nje instalacion si kurore mbreterore per mbretin e kanabisit Edi Rama. Kurora eshte me diameter 2 metra dhe ne krye te gureve te cmuar te krimit eshte ...

Read More
27 Jan
0

Policia Bashkiake largon me urdhër, portretin e Ardit Gjoklajt

Targa Protestuesit që po vijnë nga qytete të ndryshme në Tiranë mbajnë me vete më automjetet e tyre targën simbol të narkotrafikut shtetëror AA 003 GB. Targa e makinës Audi të Ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, AA 003 GB është ...

Read More
26 Jan
0

Bashkë me familjet tona do të japim mesazhin e shumicës së shqiptarëve të ndershëm se nuk e pranojnë më realitetin e banditëve në qeveri.

Komunikimi pas takimit të aleatëve opozitarë në Partinë Demokratike Lajmet nga i gjithë vendi flasin për një pjesëmarrje gjigande në protestën e nesërme, pa dallime partiake. Për shqiptarët nuk ka më dyshim se Edi Rama e ka vendosur ekonominë dhe ...

Read More
25 Jan
0

Fjala e Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha në Kuvend

E vetmja politikë ekonomike është grabitja e pasurive të vendit nga Edi Rama dhe bandat plaçkitëse e klientëve të tij. 13 mijë biznese mbyllën dyert vitin e kaluar. 50 në ditë.   Sot unë dua t’ju them bizneseve të vogla, se ...

Read More
25 Jan
0

Programi, vizioni, protesta dhe fitorja e betejës së PD, është në përputhje me axhendën perëndimore, me Uashingtonin dhe Brukselin

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha tha në Rrëshen, se  vendi nuk do të bëjë përpara, nëse do të vazhdojë të qeveriset nga aleanca me krimin. Basha, ftoi qytetarët që, me pjesëmarrjen e tyre në 27 Janar, të tregojnë refuzimin ...

Read More