Category Archives: Lajmi fundit

27 Mar
0

Ne kërkojmë hapjen e negociatave, Edi Rama do të ndëshkojë shqiptarët e ndershëm, pasi mbron krimin

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim mbajtën mbledhje të përbashkët të Grupeve Parlamentare. Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, theksoi se çështja kryesore e takimit është rreziku serioz që paraqet moshapja e negociatave për anëtarësim me Bashkimin Europian. Basha theksoi ...

Read More
26 Mar
0

Drejtësia nuk mund të vijë nga persekutorët, mos e prisni nga Edi Rama, Fatmir Xhafa, Gramoz Ruçi

Basha: Drejtësia nuk mund të vijë nga persekutorët, mos e prisni nga Edi Rama, Fatmir Xhafa, Gramoz Ruçi, mos e kërkoni nga Rilindja e krimit, ish-hetuesit e përsekutorët e komunizimit. Basha: Nuk jetojmë më në një vend demokratik. Këtu nuk ...

Read More
25 Mar
0

Edi Rama është në krye të skemës mafioze për grabitjen e tokave në bregdet

Grabitja e tokës në bregdet me 11 mijë metra katrorë nga deputeti Alket Hyseni, është bërë në bashkëpunënim më Kryeministrin e vendit, Edi Rama, i njëjti kryeministër që bërtet për drejtësi dhe përbetohet çdo ditë se po bën shtet. Partia ...

Read More
24 Mar
0

Deklaratë e Sekretarit të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Ervin Salianji

Ish doganieri Alket Hyseni, sot deputet i Partisë Socialiste, nuk është marrë akoma nën hetim nga Prokuroria për akuzën e rëndë të grabitjes së 11 mijë metra katrorë tokë në Dhërmi. Vetë Alekt Hyseni, i besuari i Edi Ramës për ...

Read More
23 Mar
0

Alket Hyseni i PS i akuzuar për tjetërsim pronash në Dhërmi. Edi Rama hesht, Prokuroria nuk vepron. 

Deklaratë e nënkryetarit të Komisionit të Sigurisë, Flamur Noka Deputeti i Partisë Socialiste Alket Hyseni është sot i akuzuar publikisht se ka vjedhur 11 mijë metra katrorë tokë në Dhërmi nga familja Bua. Denoncimi publik u bë në emisionin “Të ...

Read More
23 Mar
0

Mosshpallja e emergjencës është përgjegjësi ligjore dhe penale

Basha: Mosshpallja e emergjencës është përgjegjësi ligjore dhe penale dhe çdo pasojë në jetët dhe shëndetin e banorëve të bashkisë së Shkodrës dhe bashkisë së Vaut të Dejës, çdo pasojë negative, është pasojë e mosveprimit, pra është vepër penale dhe ...

Read More
22 Mar
0

Urim i kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha, në Ditën e Sulltan Novruzit dhe 22 marsit historik

U uroj nga zemra të gjithë vëllezërve dhe motrave bektashianë, Gëzuar ditën e bekuar të Sulltan Novruzit, ditëlindjen e Imam Aliut. Është dita e ringjalljes, dita që shënon fundin e dimrit të egër dhe nisjes së pranverës, është dita e ...

Read More
22 Mar
0

Banka Botërore konfirmon se taksa progresive ka varfëruar më shumë shqiptarët edhe pse paguajmë 2 miliardë dollarë taksa më shumë.

Deklaratë e nëkryetares së Komisionit të Ekonomisë, Jorida Tabaku Edi Ramës i është rrëzuar zyrtarisht edhe karta kryesore më të cilën erdhi në pushtet: se me taksën progresive, 97 përqind e shqiptarëve do të paguajnë më pak. Në studimin e ...

Read More
21 Mar
0

Deklarata e Kryetarit të PD për gjetjet e FMN

Dje keni ndjekur konkluzionet e misionit faktmbledhës të FMN-së. Ekonomia është dështimi më spektakolar i qeverisë “Rama”. Përshkrimi i dështimeve të qeverisë socialiste në ekonomi është skandaloz; ·        Rritja e taksave për bizneset e vogla dhe për  qytetarët e thjeshtë. ...

Read More
19 Mar
0

Për akuzën e tjetërsimit të pronës drejtësia nuk funksionon për kryebashkiakët socialistë si Veliaj apo Subashi. Drejtësia nuk funksionon për Tahirin, Gjiknurin, Dakon, Sejdinin, Habilajt dhe Baliliajt. 

PD nuk komenton vendimet e gjyqësorit, por drejtësi është vetëm ajo që funksionon në mënyrë të barabartë në raste të barabarta.  Për akuzën e tjetërsimit të pronës drejtësia nuk funksionon për kryebashkiakët socialistë si Veliaj apo Subashi. Drejtësia nuk funksionon ...

Read More