Category Archives: Lajmi fundit

23 Shk
0

PD rezolutë në Parlament për të ndalur kërcënimet dhe fyerjet e gazetarëve nga zyrtarët e lartë shtetërorë

Shantazhimi dhe intimidimi i Kryeredaktores së Monitor; Ornela Liperi dhe Kryeredaktorit të Panorama, Robert Rakipllari, gjatë një përballje televizive me Kryetarin e Bashkisë Tiranë, dëshmon që liria e mediave në Shqipëri është e rrezikuar. Përdorimi i gjuhës së dhunshme, shantazheve, ...

Read More
23 Shk
0

Gjykata e shkarkon nga drejtor për shpërdorim detyre, Edi Rama e emëron drejtor në INSTAT.

Deklaratë e zëdhënesës së Partisë Demokratike, Ina Zhupa  Emërimet e dyshimta të Edi Ramës në pika kyçe të administratës janë treguesi më i qartë se prapa fasadës dhe propagandës për “bashkëqeverisje me njerëzit e zakonshëm” qëndron tepsia e pushtetit të ...

Read More
21 Shk
0

Dëshmi dhe pamje tronditëse nga takimi i Kryetarit Basha me familje të përjashtuara nga skema e ndihmës ekonomike në Bashkinë e Kamzës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, vizitoi disa familje ekstremisht të varfra, të cilat janë hequr padrejtësisht nga skema e ndihmës ekonomike. Dëshmitë tronditëse të grave kryefamiljare, të mbetura pa asnjë ndihmë, të nënave që nuk kanë bukë për fëmijët ...

Read More
19 Shk
0

Basha: Përjashtimi i mijëra familjeve nga skema e ndihmës ekonomike është kriminal

Grupi parlamentar i Partisë Demokratike vendosi të kërkojë mocion me debat me kryeministrin Edi Rama për çështjen e heqjs nga skema e ndihmës ekonomike të mbi 20 mijë familjeve të varfra në të gjithë vendin. Pas mbledhjes së grupit parlamentar, ...

Read More
17 Shk
0

Njoftim për vizitën e Kryetarit Basha në Budapest

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha shprehu në Budapest vlerësimin e opozitës në Shqipëri për Strategjinë e Ballkanit Perëndimor, që rikonfirmon vullnetin politik të Unionit për anëtarësinë e rajonit në Bashkimin Europian. Gjatë fjalës së tij në Samitin e udhëheqësve ...

Read More
16 Shk
0

Parlamenti duhet të shkarkojë për përfshirje në politikë anëtarin e KLGJ-së, Erjon Muharremaj. Të njejtin fat duhet të ketë edhe Dekani i Fakultetit të Drejtësisë, Artan Hoxha.

Parlamenti duhet të shkarkojë për përfshirje në politikë anëtarin e KLGJ-së, Erjon Muharremaj. Të njejtin fat duhet të ketë edhe Dekani i Fakultetit të Drejtësisë, Artan Hoxha. Deklarata e plotë e nënkryetarit të grupit parlamentar Gent Strazimiri: Edi Rama po ...

Read More
16 Shk
0

Qeveria nuk bën transparencë për heqjen e ndihmës ekonomike, qëllimi për ta përdorur për zgjedhje

Deklaratë e deputetes së Partisë Demokratike,  Albana Vokshi Ministria e Çështjeve Sociale në vazhdën e deklaratave qëllimisht nuk u tregoi  shqiptarëve përse ka hequr nga skema e ndihmës ekonomike të paktën 20 mijë familje në varfëri ekstreme. 4 shembujt e sjellë prej ...

Read More
15 Shk
0

Njoftim për takimet e Kryetarit Basha me deputetët gjermanë dhe britanikë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, priti në takime të veçanta raporterin e Grupit Parlamentar CDU/CSU në Bundestag z. Thorsten Frei dhe anëtarët e Parlamentit Britanik, John Whittingdale dhe Martin Vickers.   Deputeti gjerman Frei ishte me mision faktmbledhës për ...

Read More
13 Shk
0

Vota pro e PD-së për miratimin konsensual të deklaratës së Komitetit të Stabilim Asociimit me Bashkimin Europian është kontribut për avancimin e integrimit europian të vendit

Vota pro e PD-së për miratimin konsensual të deklaratës së Komitetit të Stabilim Asociimit me Bashkimin Europian është kontribut për avancimin e integrimit europian të vendit.  Në deklaratën e përbashkët janë përfshirë disa nga shqetësimet kryesore të opozitës që nga ...

Read More
12 Shk
0

Rënia e tavanit tek shkolla “Osman Myderizi” tregoi Tiranën e vërtetë

Sot qytetarëve dhe mediave u kemi kërkuar të njohin një Tiranë tjetër. Një Tiranë e cila është shumë e ndryshme nga Tirana që qytetarët shohin përditë, nga Tirana që serviret nga propaganda e pushtetit dhe Bashkisë Tiranë, Tirana e ndriçimit, ...

Read More