Category Archives: Lajmi fundit

17 Pri
0

Heshtja e prokurorisë për provat e manipulimit të arrestimit të paligjshëm të protestuesve kuksiane faktojnë varësinë e saj politike nga Edi Rama

Deklarata e deputetit Gent Strazimiri 24 orë pas publikimit të videos që provon manipulimin e provave nga prokuroria dhe Policia për arrestimin e paligjshëm të 23 protestuesve kuksianë, Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme po miraton në heshtje padrejtësinë dhe varësinë ...

Read More
16 Pri
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha, i kërkoi qeverisë dhe Parlamentit gjerman të mbështesin hapjen e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian

Në ditën e parë të vizitës në Berlin, Basha zhvilloi në Bundestag takime me ekspertët e Politikës së Jashtme dhe të Sigurisë nga zyra e Kalcelares Merkel dhe nga grupi i CDU/CSU në Parlamentin gjerman. “Kemi kërkuar mbështetjen e grupit ...

Read More
16 Pri
0

Xhafaj duhet të përgjigjet, nëse ka skeduar tek grupet kriminale Agron Xhafaj, Olsi Ramën, Qazim Sejdinin, bandat e lidhura me Vangjush Dakon

Provohet me pamje manipulimi i prokurorisë dhe policisë për arrestimin e paligjshëm të protestuesve kuksianë.   Nuk do të ketë qetësi për Edi Ramën derisa qytetari i fundit i Kukësit të lirohet. Ne do të jemi në krah të tyre.   Xhafaj ...

Read More
14 Pri
0

Deklarata e nënkryetarit të PD, Edmond Spaho

Damian Gjiknuri, një nga ministrat më të korruptuar të Edi Ramës, gënjeu sot kur tha se, qeveria po konsultohet me banorët e Kukësit për një tarifë të reduktuar për ta. Askush nga qeveria nuk ka takuar asnjë kuksian për faktin ...

Read More
14 Pri
0

Basha: Vendosja e NIPT-it për fermerët, kurth për futjen e tyre në skemën e TVSH-së. 

Kryetari i Partisë Demokratike bashkëbisedoi sot me fermerë dhe banorë të njësisë Administrative, Shushicë të Elbasanit. Fermerët u shprehen kundër vendosjes së TVSH pasi sipas tyre, kjo do t’i rrënojë përfundimisht ndërsa renditen një seri problemesh që kanë dhe që ...

Read More
13 Pri
0

Edi Rama nuk e mban dot peng Shqipërinë, po të ngrihemi të gjithë bashkë!

Nga TVSH për biznesin e vogël përfitojnë oligarkët dhe vëllai i kryeministrit. Filozofia e bandës qeverisëse është, merri shumicës për t’ia dhënë pakicës. Edi Rama nuk e mban dot peng Shqipërinë, po të ngrihemi të gjithë bashkë! *** Në Kavajë ...

Read More
12 Pri
0

11 kuksianët e burgosur janë turpi dhe fundi i parlamentit

Fjala e plotë e Kryetarit të PD, Lulzim Basha në Parlament.  Sot është dita e 13-të që 11 kuksianë të pafajshëm mbahen në burg nga banda kriminale dhe e korruptuar e autokratit Rama. 11 njerëz të varfër, të shpërfillur, të ...

Read More
10 Pri
0

Bogdani në PPE: Kërcënohen liritë e të drejtat e shqiptarëve

Partia Demokratike u kërkoi vendeve anëtare të Bashkimit Europian të mos mbyllin sytë dhe veshët ndaj situatës në Shqipëri, sepse vendi po rrëshket në autoritarizëm. Mesazhin e dha në Bruksel Gert Bogdani gjatë diskutimit në Asamblenë Politike të PPE-së për ...

Read More
09 Pri
0

Fjala e Kryetarit të PD Lulzim Basha në takimin me biznesin e vogël

Dua t’ju përshëndes ju, Shoqatën e Biznesit të Vogël, Shoqatën për Mbrojten e Tregut që keni mbledhur sot në këtë sallë dhjetra përfaqësues të sipërmarrjes së vogël në prag të katastrofës tregëtare që do të shkaktojë futja e biznesit të ...

Read More
09 Pri
0

Urimi i kryetarit të PD, Lulzim Basha për Pashkët

Kam kënaqësinë e madhe nga Katedralia “Ngjallja e Krishtit” t’ju uroj të gjithë besimtarëve ortodoksë në këtë ditë të shenjtë; për shumë vjet Gëzuar Pashkët. E ardhmja lind përmes sakrificës, e mira vjen përmes dhimbjes ndaj ju uroj të gjithë ...

Read More