Category Archives: Lajmi fundit

21 Mar
0

Deklarata e Kryetarit të PD për gjetjet e FMN

Dje keni ndjekur konkluzionet e misionit faktmbledhës të FMN-së. Ekonomia është dështimi më spektakolar i qeverisë “Rama”. Përshkrimi i dështimeve të qeverisë socialiste në ekonomi është skandaloz; ·        Rritja e taksave për bizneset e vogla dhe për  qytetarët e thjeshtë. ...

Read More
19 Mar
0

Për akuzën e tjetërsimit të pronës drejtësia nuk funksionon për kryebashkiakët socialistë si Veliaj apo Subashi. Drejtësia nuk funksionon për Tahirin, Gjiknurin, Dakon, Sejdinin, Habilajt dhe Baliliajt. 

PD nuk komenton vendimet e gjyqësorit, por drejtësi është vetëm ajo që funksionon në mënyrë të barabartë në raste të barabarta.  Për akuzën e tjetërsimit të pronës drejtësia nuk funksionon për kryebashkiakët socialistë si Veliaj apo Subashi. Drejtësia nuk funksionon ...

Read More
17 Mar
0

Shqiptarët meritojnë një drejtësi profesionale dhe jo një drejtësi të kapur dhe të ndikuar nga axhenda politike për drejtësi selektive

·      Po bëhet presion shumë i madh politik për të mbyllur çështjen “Tahiri”. Prokuroria duhet të bëjë punën e saj në mënyrë të paanshme dhe të pandikuar.   ·        Ne shpresojmë dhe urojmë që Fran Frrokaj të jetë i pafajshëm. Qëndrimi ynë është ...

Read More
15 Mar
0

Skema politike e Ramës është përdorimi si mish për top i të pamundurve për t’i mbajtur të nënshtruar për t’i blerë në zgjedhjet e ardhshme lokale 

·        Braktisja e debatit me opozitën nga Edi Rama për 30 mijë familjet që u ka hequr bukën e fëmijëve ka një arsye: njerëzit e thjeshtë nuk janë prioritet i kryeministrit, sepse ai qëndron në pushtet me paratë e krimit. ...

Read More
14 Mar
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Partia Demokratike përshëndet votimin në Parlamentin e Maqedonisë të ligjit të gjuhës shqipe. Ky votim është nje hap përpara në krijimin e një klime të mirë bashkëjetese midis komuniteteve etnike në Republikën e Maqedonisë. Partia Demokratike përshëndet faktorin politik shqiptar ...

Read More
14 Mar
0

Basha uron Merkel: Rikonfirmimi lajm i mirë për Gjermaninë, Europën dhe Shqipërinë​

Kryetari i PD Lulzim Basha uroi sot Angela Merkel për votëbesimin si kancelare e Gjermanisë në mandatin e katërt të saj. Zoti Basha ia dërgoi urimet kancelares Merkel nëpërmjet një letre, ku shpreh konsideratën se “me zonjën Merkel në krye të qeverisë ...

Read More
14 Mar
0

​Kryetari Basha feston Ditën e Verës në Elbasan dhe uron shqiptarët për shpresë dhe optimizëm

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha e festoi Ditën e Verës në Elbasan duke ndarë me mijëra qytetarë gëzimin dhe shpresën që frymëzon stina e re. “Më lejoni që nga Elbasani, kryeqyteti i Ditës së Verës t’u uroj gjithë shqiptaëve ...

Read More
13 Mar
0

Deklarate e deputetes Orjola Pampuri

Edi Rama pranoi drejtpërdrejt në TV mbrëmë, se ai është takuar me kompani ruse në listën e zezë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Por ai, qëllimisht e anashkaloi emrin e kompanisë dhe detajet. Edi Rama duhet të përgjigjet: Kush ...

Read More
12 Mar
0

Komunikimi i plotë i Kryetarit të PD, Lulzim Basha me gazetarët pas mbledhjes së grupit parlamentar

Sot është një ditë e veçantë në kalendarin politik, është gjashtëmujori i votëbesimit të qeverisë. Jo më kot sot e gjithë mbledhja e grupit parlamentar të maxhorancës u harxhua me sulme, baltosje dhe shpifje kundër opozitës. Sepse Edi Rama dhe ...

Read More
11 Mar
0

Albana Vokshi në Uashington : Gratë në Shqipëri të pambrojtura përballë dhunës qeveritare dhe asaj në familje

Kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas së Shqipërisë, deputetja  Albana Vokshi ngriti shqetësimin në Uashington për përkeqësimin e statusit të grave dhe vajzave në Shqipëri. Në takimet me Drejtuesen e Grupit të Bankës Botërore, kongresmenë, zv.Sekretaret e Shtetit për Thesarin, ...

Read More