Category Archives: Lajmi fundit

03 Sht
0

 3.2 milionë euro është shuma që OSSHE do të çojë në llogaritë e drejtorit të Ramës 

​-         Edi Rama rrit taksat dhe paratë e shqiptarëve, ua jep familjarëve dhe shpurës së tij të inkriminuar  –         OSSHE do të marrë direkt nga xhepat e shqiptarëve 4 përqind të taksës së banesës  –         3.2 milionë euro është shuma që OSSHE do ...

Read More
03 Sht
0

 Qeveria e Ramës, në 8 muaj shpërdoron për luks 11.3 miliardë lekë, aq sa është fondi për ndihmën ekonomike

–         Qeveria e Ramës, në 8 muaj shpërdoron për luks 11.3 miliardë lekë, aq sa është fondi për ndihmën ekonomike –         AKU dhe AKT 188 milionë lek nga buxheti i shtetit vetëm për dy limuzina luksoze –         Vetëm për vitin 2018 qeveria e ...

Read More
01 Sht
0

Zbulohet video nga AKPT e cila vërteton edhe një herë planin e betonizimit të liqenit 

  Zbulohet video nga AKPT e cila vërteton edhe një herë planin e betonizimit të liqenit  Plani i Veliajt, ndërtesat do të jenë mbi 9 kate e 29 metra lartësi tek Parku i Liqenit.  Sfidë për Veliajn që të ballafaqohemi ...

Read More
01 Sht
0

Erjon Veliaj blen makina luksoze me lekët e faturave të ujit që paguajnë qytetarët e Tiranës 

  Erjon Veliaj blen makina luksoze me lekët e faturave të ujit që paguajnë qytetarët e Tiranës  Tenderat e luksit të Veliajt dhe UKT-së, rriten disa herë çmimin e ujit në Tiranë  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, DEPUTETJA ALBANA VOKSHI Të ...

Read More
31 Gus
0

Sfida kryesore në këtë sezon të ri politik është largimi i kësaj qeverie të lidhur me krimin e organizuar

  Detyra kryesore është të ndalim rënien e vendit në humnerën ku e ka çuar qeverisja e Edi Ramës me krimin  Sfida kryesore në këtë sezon të ri politik është largimi i kësaj qeverie të lidhur me krimin e organizuar  ...

Read More
30 Gus
0

Sulmi me armë ndaj gazetares që denoncoi lidhjet e ngushta të deputetit të Edi Ramës, Jurgis Çyrbja me bandën e Emiljano Shullazit

   Sot u realizua skenari që u ndodh vendeve që sundohen nga krimi: një gazetare që zbulon lidhjet e mafias me pushtetin është sulmuar me armë  Sulmi me armë ndaj gazetares, që denoncoi lidhjet e ngushta të deputetit të Edi ...

Read More
30 Gus
0

Rrëmbimi i dy personave në Shkodër, Policia e Shtetit fsheh të vërtetën e ngjarjes kriminale

Rrëmbimi i dy personave në Shkodër, Policia e Shtetit fsheh të vërtetën e ngjarjes kriminale  Ngjarja lidhet me bandat kriminale që mbështesin dhe mbledhin vota për Edi Ramën në Shkodër  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, DEPUTETI ERVIN SALIANJI Ngjarjet e rënda ...

Read More
30 Gus
0

PD informoi Brukselin para përgjimit në lidhje me Ligjin antikushtetues për pronat

   Gjykata e Strasburgut konfimoi se sekseri i Ramës, shantazhoi gjykatësin Ledi Bianku    PD letër drejtuar Strasburgut: Qeveria “Rama” po shpronëson për herë të dytë pronarët, për të pasuruar një grup personash nën termin “pronarë të rinj” DEKLARATË PARTIA DEMOKRATIKE, N/KRYETARJA ...

Read More
29 Gus
0

Qeveria, akt korruptiv me kompanitë e Agron Papulit; morën 1,8 milionë euro nga dhënia me qira e makinave për policinë

Buxheti i Shtetit po shpërndahet me shpejtësi tek klientët e familjes së kryeministrit Vetëm në korrik, kompanitë e Agron Papulit morën 1,8 milionë euro nga dhënia me qira e makinave për policinë Marrja me qera dhe jo blerja e makinave, ...

Read More
29 Gus
0

Heshtja e Edi Ramës, prova se ai është ideatori i kërcënimit të gjykatësit të Strasburgut 

Gjyqtari i Strasburgut rrezoi justifikimin e Denar Bibës dhe Edi Ramës, duke e denoncuar shantazhin tek kreu i Gjykatës  Heshtja e Edi Ramës, prova se ai është ideatori i kërcënimit të gjykatësit të Strasburgut  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ISH-MINISTRI I ...

Read More