Category Archives: Lajmi fundit

17 Jan
0

Në Shqipëri, të gjitha pushtetet janë kapur nga një kryeministër autokrat, i zhytur në korrupsion dhe i lidhur me krimin. Ka ardhur koha që e vërteta të mos fshihet dhe sheqeroset për partnerët e huaj.

Në Shqipëri, të gjitha pushtetet janë kapur nga një kryeministër autokrat, i zhytur në korrupsion dhe i lidhur me krimin. Ka ardhur koha që e vërteta të mos fshihet dhe sheqeroset për partnerët e huaj. Me këtë qeveri dyert e ...

Read More
16 Jan
0

Ajo që ndodhi sot është asgjësimi përfundimtar i Kuvendit nga Edi Rama, i cili ka kapur plotësisht çdo pushtet, qeverinë, drejtësinë dhe parlamentin. 

·        Ajo që ndodhi sot është asgjësimi përfundimtar i Kuvendit nga Edi Rama, i cili ka kapur plotësisht çdo pushtet, qeverinë, drejtësinë dhe parlamentin. ·        Rregullorja e Kuvendit nuk e pengon opozitën të marrë fjalën. Opozitën e pengon të flasë ...

Read More
16 Jan
0

Vendimi i Opozitës së Bashkuar; të udhëheqim revoltën e qytetarëve me protesta popullore deri në rrëzimin e Edi Ramës.

·       Në përgjigje të mijëra mesazheve dhe duke dëgjuar zërin e qytetarëve, ne vendosëm të udhëheqim revoltën e qytetarëve me protesta popullore deri në rrëzimin e Edi Ramës. Ky është vendimi i Opozitës së Bashkuar.   DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË ...

Read More
16 Jan
0

PD dënon presionin kriminal ndaj studentëve të dekanit të Fakultetit Juridik, Artan Hoxha.

PD dënon presionin kriminal ndaj studentëve të dekanit të Fakultetit Juridik, Artan Hoxha. Duke i shërbyer Edi Ramës, Artan Hoxha mbron karrierën dhe pasurinë e tij të paligjshme. PD u bën thirrje pedagogëve të ndershëm të dënojnë aktin prej banditi ...

Read More
16 Jan
0

Rama gënjen, ashtu sikurse gruaja, edhe miku i tij nuk justifikon luksin me oxhakun 18 mijë euro.

  Rama gënjen, ashtu sikurse gruaja, edhe miku i tij nuk justifikon luksin me oxhakun 18 mijë euro.   DEKLARATË INA ZHUPA, ZËDHËNËSE E PARTISË DEMOKRATIKE   Shqiptarët do të shohim sot pasdite në parlament një qeveri të kalbëzuar nga ...

Read More
15 Jan
0

Vetëdorëzimi i Klement Balilit nuk është hap i madh në luftën kundër krimit, por është skemë e kontrolluar dhe menaxhuar në pakt me Edi Ramën.

Vetëdorëzimi i Klement Balilit nuk është hap i madh në luftën kundër krimit, por është skemë e kontrolluar dhe menaxhuar në pakt me Edi Ramën.   Pas marrjes nën kontroll të plotë të prokurorisë, skema për Balilin është e njëjtë ...

Read More
14 Jan
0

Hetimi i pavarur i dosjes 339 çon në arrestimin e pashmangshëm të Edi Ramës. Përgjimet e reja të dosjes 339, të publikuara nga Zëri i Amerikës, provojnë se Edi Rama ka ndërtuar një shtet fasadë me konkurse fasadë, me tendera fasadë me zgjedhje fasadë. 

·        Hetimi i pavarur i dosjes 339 çon në arrestimin e pashmangshëm të Edi Ramës. Përgjimet e reja të dosjes 339, të publikuara nga Zëri i Amerikës, provojnë se Edi Rama ka ndërtuar një shtet fasadë me konkurse fasadë, me ...

Read More
14 Jan
0

Edi Rama ka paracaktuar klientin e PPP-ve në infrastrukturë, Gjoka Konstruksion, si kompaninë fituese të ritenderimit tek Unaza e Re.

Edi Rama ka paracaktuar klientin e PPP-ve në infrastrukturë, Gjoka Konstruksion, si kompaninë fituese të ritenderimit tek Unaza e Re. Projekti korruptiv 20 milionë euro për kilometër duhet anulluar i gjithi. Prokuroria të hetojë dhe të çojë para drejtësisë ata ...

Read More
12 Jan
0

Qindra mijëra shqiptarë e kanë sot jetën më të vështirë nga reshjet e borës, sepse taksat e tyre janë vjedhur nga kompanitë e miëmbajtjes së rrugëve, në bashkëpunim me qeverinë.

Qindra mijëra shqiptarë e kanë sot jetën më të vështirë nga reshjet e borës, sepse taksat e tyre janë vjedhur nga kompanitë e miëmbajtjes së rrugëve, në bashkëpunim me qeverinë. Prokuroria duhet të nisë hetimet për drejtuesit, pronarët e kompanive ...

Read More
12 Jan
0

Edi Rama ka dalë çdo ditë të kësaj jave nga 1 orë në televizione, por vazhdon të heshtë për 300 milionë lekët e pajustifikuar të deklaruar për ndërtimin e vilës në Surrel. 

·    Edi Rama ka dalë çdo ditë të kësaj jave nga 1 orë në televizione, por vazhdon të heshtë për 300 milionë lekët e pajustifikuar të deklaruar për ndërtimin e vilës në Surrel. ·    Një verifikim i pavarur nga ILDKPI ...

Read More