Category Archives: Lajmi fundit

05 Tet
0

Salianji dorëzon në Prokurori një material për të nxitur të bëjë detyrën me paanshmëri dhe të marrë në pyetje persona që janë deklaruar se kanë dijeni për çështjen, Edi Rama, Fatmir Xhafa dhe Taulant Balla

Do të bashkëpunoj me prokurorinë, megjithë mungesën e besimit, për të mos i lënë asnjë alibi që të mbyllë çështjen për Agron Xhafajn, vëllanë e Ministrit të Brendshëm, i përfshirë në trafik droge. Prokurorisë i dorëzova një material për ta ...

Read More
05 Tet
0

Në policinë e Fushë Krujës janë 8-10 kamera, por me urdhër të Edi Ramës, nuk tregon çfarë përmbajnë pamjet e 21 korrikut, kur Balla, Bushi dhe Rraja morën pjesë në kërcënimin me pistoletë në kokë të Emiljano Nuhut

FLAMUR NOKA, DEPUTET PD Edi Rama ka folur për gjithçka këto 10 ditët e fundit, por ai dhe qeveria e tij nuk kanë guxuar të japin asnjë shpjegim se çfarë përmbajnë kamerat e Policisë së Fushë Krujës më 21 Korrik. ...

Read More
05 Tet
0

Qeveria lë në mëshirë të fatit 5 mijë banorë të gjashtë fshatrave të Bashkisë Tiranë

Qeveria lë në mëshirë të fatit 5 mijë banorë të gjashtë fshatrave të Bashkisë Tiranë Tokat janë të shkretuara nga mungesa e ujësjellësit dhe kanaleve vaditëse, rrugë janë të pashtruara dhe qendra shëndetësore është jashtë funksionit Banorët paguajnë vetë qindra ...

Read More
04 Tet
0

PS miraton me një vit vonesë amendamentet e opozitës për të mos iu shkurtuar fondet organeve të vettingut

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE Partia Socialiste refuzoi një vit më parë amendamentet e opozitës për të miratuar pa asnjë shkurtim kërkesën e organeve të vettingut për burime njerëzore. Ishte vendim i Edi Ramës që të shkurtonte me 40 % numrin ...

Read More
04 Tet
0

Qeveria hesht për kamerat e policisë së Fushë Krujës, për të mbrojtur Taulant Ballën për praninë e tij atje gjatë kërcënimit me pistoletë në kokë të nënkomisar Emiljano Nuhut.

Qeveria hesht për kamerat e policisë së Fushë Krujës, për të mbrojtur Taulant Ballën për praninë e tij atje gjatë kërcënimit me pistoletë në kokë të nënkomisar Emiljano Nuhut.   Sa herë Edi Ramës i kapet në krim një deputet ...

Read More
04 Tet
0

Opozita kallëzim penal kryeministrit Edi Rama, për kanosje ndaj komisar Emiljano Nuhu dhe përpjekje për të shtrembëruar të vërtetën

• Opozita kallëzim penal kryeministrit Edi Rama, për kanosje ndaj komisar Emiljano Nuhu dhe përpjekje për të shtrembëruar të vërtetën • Vendi sot ka nevojë për paketën antimafia, për shkëputjen e krimit nga qeveria.   PRONONCIMI I PLOTË I N/KRYETARIT ...

Read More
03 Tet
0

Policia e Xhafajt në vend që të godasë krimin e organizuar në Elbasan, dhunon fëmijët e fshatit Mengël që kërkojnë shkollë

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, DEPUTETI LUÇIANO BOÇI Kur të gjithë presin që në Elbasan forcat speciale ti turren krimit të organizuar ulur këmbëkryq në qytet, Fatmir Xhafaj dhe i emëruari nga vëllai i tij tafikant në krye të Policisë së ...

Read More
03 Tet
0

Punonjës të policisë dhe SHKB-së denoncojnë se Taulant Balla i ka kërkuar Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Ardi Veliu, të marrë masa për të zhdukur provat e pranisë së tij në Policinë e Fushë Krujës në 21 Korrik

Punonjës të policisë dhe SHKB-së denoncojnë se Taulant Balla i ka kërkuar Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Ardi Veliu, të marrë masa për të zhdukur provat e pranisë së tij në Policinë e Fushë Krujës në 21 Korrik.   Sot, ...

Read More
02 Tet
0

Vajza e përdhunuar nga djali i deputetit socialist është marrë peng nga bandat e Fushë-Krujës për të shpëtuar banditët me pushtet sipas skenarit të organizuar në zyrat e Edi Ramës

DEKLARATË E SEKRETARES PËR MARRËDHËNIET ME PUBLIKUN, GRIDA DUMA Të gjithë pamë mbrëmë se si krimi në pushtet tregoi fuqinë e vet të egër, kur detyroi vajzën, viktimë të përdhunimit nga djali i një deputeti, të akuzonte të flijonte veten, ...

Read More
01 Tet
0

Arrestimi për “Përndjekje”, me akuzën më të lehtë për djalin përdhunues të deputetit të PS, fakton se Rama bashkëqeveris me krimin

Arrestimi për “Përndjekje” është akuza më e lehtë për djalin përdhunues të deputetit, me të cilën ai ra dakord vetë që në 21 Korrik. Arrestimi për krimin më të lehtë është provë e pandëshkueshmërisë së krimit nën qeverisjen e Edi ...

Read More