Category Archives: Lajmi fundit

03 Sht
0

Edi Rama kryeministër në letër, Fatmir Xhafa Ministër i Brendshëm në letër, kontrollin nuk e ka policia, por bandat dhe krimi i organizuar

Takimi i opozitës në Shkodër mesazh mbështetjeje për shkodranët për qëndresë kundër krimit me mbështetje qeveritare.   Opozita dhe jo Rama është në Shkodër, sepse Rama ka zgjedhur të bashkëqeverisë dhe t’i japë pushtet krimit kundër interesit qytetar.   Edi Rama bashkëpunoi ...

Read More
03 Sht
0

 3.2 milionë euro është shuma që OSSHE do të çojë në llogaritë e drejtorit të Ramës 

​-         Edi Rama rrit taksat dhe paratë e shqiptarëve, ua jep familjarëve dhe shpurës së tij të inkriminuar  –         OSSHE do të marrë direkt nga xhepat e shqiptarëve 4 përqind të taksës së banesës  –         3.2 milionë euro është shuma që OSSHE do ...

Read More
03 Sht
0

 Qeveria e Ramës, në 8 muaj shpërdoron për luks 11.3 miliardë lekë, aq sa është fondi për ndihmën ekonomike

–         Qeveria e Ramës, në 8 muaj shpërdoron për luks 11.3 miliardë lekë, aq sa është fondi për ndihmën ekonomike –         AKU dhe AKT 188 milionë lek nga buxheti i shtetit vetëm për dy limuzina luksoze –         Vetëm për vitin 2018 qeveria e ...

Read More
01 Sht
0

Zbulohet video nga AKPT e cila vërteton edhe një herë planin e betonizimit të liqenit 

  Zbulohet video nga AKPT e cila vërteton edhe një herë planin e betonizimit të liqenit  Plani i Veliajt, ndërtesat do të jenë mbi 9 kate e 29 metra lartësi tek Parku i Liqenit.  Sfidë për Veliajn që të ballafaqohemi ...

Read More
01 Sht
0

Erjon Veliaj blen makina luksoze me lekët e faturave të ujit që paguajnë qytetarët e Tiranës 

  Erjon Veliaj blen makina luksoze me lekët e faturave të ujit që paguajnë qytetarët e Tiranës  Tenderat e luksit të Veliajt dhe UKT-së, rriten disa herë çmimin e ujit në Tiranë  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, DEPUTETJA ALBANA VOKSHI Të ...

Read More
31 Gus
0

Sfida kryesore në këtë sezon të ri politik është largimi i kësaj qeverie të lidhur me krimin e organizuar

  Detyra kryesore është të ndalim rënien e vendit në humnerën ku e ka çuar qeverisja e Edi Ramës me krimin  Sfida kryesore në këtë sezon të ri politik është largimi i kësaj qeverie të lidhur me krimin e organizuar  ...

Read More
30 Gus
0

Sulmi me armë ndaj gazetares që denoncoi lidhjet e ngushta të deputetit të Edi Ramës, Jurgis Çyrbja me bandën e Emiljano Shullazit

   Sot u realizua skenari që u ndodh vendeve që sundohen nga krimi: një gazetare që zbulon lidhjet e mafias me pushtetin është sulmuar me armë  Sulmi me armë ndaj gazetares, që denoncoi lidhjet e ngushta të deputetit të Edi ...

Read More
30 Gus
0

Rrëmbimi i dy personave në Shkodër, Policia e Shtetit fsheh të vërtetën e ngjarjes kriminale

Rrëmbimi i dy personave në Shkodër, Policia e Shtetit fsheh të vërtetën e ngjarjes kriminale  Ngjarja lidhet me bandat kriminale që mbështesin dhe mbledhin vota për Edi Ramën në Shkodër  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, DEPUTETI ERVIN SALIANJI Ngjarjet e rënda ...

Read More
30 Gus
0

PD informoi Brukselin para përgjimit në lidhje me Ligjin antikushtetues për pronat

   Gjykata e Strasburgut konfimoi se sekseri i Ramës, shantazhoi gjykatësin Ledi Bianku    PD letër drejtuar Strasburgut: Qeveria “Rama” po shpronëson për herë të dytë pronarët, për të pasuruar një grup personash nën termin “pronarë të rinj” DEKLARATË PARTIA DEMOKRATIKE, N/KRYETARJA ...

Read More
29 Gus
0

Qeveria, akt korruptiv me kompanitë e Agron Papulit; morën 1,8 milionë euro nga dhënia me qira e makinave për policinë

Buxheti i Shtetit po shpërndahet me shpejtësi tek klientët e familjes së kryeministrit Vetëm në korrik, kompanitë e Agron Papulit morën 1,8 milionë euro nga dhënia me qira e makinave për policinë Marrja me qera dhe jo blerja e makinave, ...

Read More