Category Archives: Lajmi fundit

04 Mar
0

Partnerët ndërkombëtarë po ndihmojnë PD për zbatimin e sistemit perëndimor të primareve dhe zgjedhjeve të kandidatëve për deputetë me sistemin “një anëtar – një votë”.

Partnerët ndërkombëtarë po ndihmojnë PD për zbatimin e sistemit perëndimor të primareve dhe zgjedhjeve të kandidatëve për deputetë me sistemin “një anëtar – një votë”.   Përzgjedhja e kandidatëve me përfshirjen e anëtarësisë së PD është një hap shumë i ...

Read More
02 Mar
0

Takimi i vetëm që unë kam është ai me qindra mijëra shqiptarë më datën 16 mars në protestën e madhe kombëtare dhe takimet e tjera me popullin para asamblesë së krimit.

  Takimi i vetëm që unë kam është ai me qindra mijëra shqiptarë më datën 16 mars në protestën e madhe kombëtare dhe takimet e tjera me popullin para asamblesë së krimit.   Vendi është në emergjencë kombëtare. ka nevojë ...

Read More
02 Mar
0

Erion Veliaj është kapur në flagrancë duke grumbulluar karta identiteti për të vjedhur votat në zgjedhjet lokale.

​·        Erion Veliaj është kapur në flagrancë duke grumbulluar karta identiteti për të vjedhur votat në zgjedhjet lokale. ·        Prindërve të fëmijëve në çerdhe dhe kopshte u është shpërndarë formulari për dorëzimin e numrit të kartës së identitetit. ·        Është brenda mandatit të ...

Read More
01 Mar
0

Edi Rama ia ka dorëzuar Prokurorinë e Krimeve të Rënda bandës së Avdyljave të dosjes 339.

Edi Rama ia ka dorëzuar Prokurorinë e Krimeve të Rënda bandës së Avdyljave të dosjes 339. Grupit kriminal që bënte trafik ndërkombëtar droge, nuk i është prekur asnjë prej pronave dhe pasurive të blera me paratë e drogës. Me Donika ...

Read More
28 Shk
0

Në rrugëtimin 30 vjeçar të shqiptarëve drejt Europës është rradha jonë të bëjmë një sakrificë. Ne e bëjmë këtë sakrificë, sepse qëndrojmë dhe luftojmë për vlerat e Europës.

  Në rrugëtimin 30 vjeçar të shqiptarëve drejt Europës është rradha jonë të bëjmë një sakrificë. Në e bëjmë këtë sakrificë, sepse qëndrojmë dhe luftojmë për vlerat e Europës.   Rrugën drejt Europës e pengon krimi dhe korrupsioni, ortakëria me ...

Read More
27 Shk
0

Largimi i Edi Ramës, një qeveri e përkohshme, tranzitore dhe zgjedhje të lira e të ndershme janë zgjidhja e vetme politike që do t’u kthejë legjitimitetin politik institucioneve.

Përqasja e stabilitetit mbi demokracinë ka dështuar. Si rezultat i tolerimit të Edi Ramës me kriminalizimin e politikes, kanabizimin dhe blerjen e zgjedhjeve me krimin e organizuar, është shkatërruar stabiliteti i vendit.   Edi Rama ka premtuar stabilitet dhe, në ...

Read More
26 Shk
0

Qytetarët që u mblodhën brenda pak orëve i treguan Maduros së Ballkanit se ky vend ka zot dhe zoti janë qytetarët dhe populli sovran i Republikës së Shqipërisë.

Qytetarët që u mblodhën brenda pak orëve i treguan Maduros së Ballkanit se ky vend ka zot dhe zoti janë qytetarët dhe populli sovran i Republikës së Shqipërisë.   Me urdhrin për të sulmuar fëmijët dhe gratë në protestë me ...

Read More
26 Shk
0

Karriget e zaptuara në Parlamentin e blerë nga krimi nuk janë të Maduros së Ballkanit, të narkotrafikantëve dhe banditëve të veshut me pushtet.

  Karriget e zaptuara në Parlamentin e blerë nga krimi nuk janë të Maduros së Ballkanit, të narkotrafikantëve dhe banditëve të veshut me pushtet. Ata nuk përfaqësojnë asgjë. Pushteti i vërtetë u takon qytetarëve shqiptarë.   Kurrë më parë nuk ...

Read More
26 Shk
0

Ky parlament që po mblidhet në ilegalitet, është tërësisht ilegjitim.

·         Ky parlament që po mblidhet në ilegalitet, është tërësisht ilegjitim. Ata mund të marrin vendime në emër të krimit dhe bandave, por nuk mund të vendosin jnë emër të shqiptarëve.   ·         PD fton qytetarët të jenë para parlamentit ...

Read More
25 Shk
0

Përpjekja fasadë për të arrestuar Vangjush Dakos nuk e shpëton dot nga përgjegjësia politike dhe ligjore Edi Ramën

Përpjekja fasadë për të arrestuar Vangjush Dakos nuk e shpëton dot nga përgjegjësia politike dhe ligjore Edi Ramën. Ai është kapur duke vjedhur zgjedhjet me bandat e krimit të organizuar. Përgjigja e opozitës dhe e qytetarëve do të vazhdojë të ...

Read More