Category Archives: Lajmi fundit

06 Shk
0

DEKLARATË E KRYETARIT TË PD LULZIM BASHA

Përshëndes nënshkrimin e protokollit të anëtarësimit në NATO të Maqedonisë së Veriut. Anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut në NATO është një ngjarje e madhe për rajonin tonë. Zgjerimi i NATO-s në Ballkan është një kontribut përcaktues për sigurinë, paqen dhe ...

Read More
05 Shk
0

Dosjet e prokurorisë, të publikuara nga Zëri i Amerikës, vërtetojnë se Edi Rama, nuk është kryeministër i qytetarëve shqiptarë

FJALA E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, NË KRUJË   Mirëse ju gjej zonja dhe zotërinj, të rinj dhe të reja, qytetarë dhe qytetare të Krujës.   Ju falënderoj për këtë mikpritje të jashtëzakonshme në një orar ndoshta të ...

Read More
05 Shk
0

NJOFTIM NGA TAKIMI I KRYETARIT LULZIM BASHA ME ALBIN KURTIN

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, priti në Tiranë Kryetarin e Vetëvendosjes z. Albin Kurti, të cilin e vlerësoi për qëndrimin ndaj kauzës së drejtë të studentëve e pedagogëve dhe protestës së tyre. Basha dhe z. Kurti ndanë të njëjtin ...

Read More
05 Shk
0

Me mbajtjen e Donika Prelës në sistemin e drejtësisë, vetingu u konfirmua edhe një herë si një vegël në duart e Edi Ramës

Me mbajtjen e Donika Prelës në sistemin e drejtësisë, vetingu u konfirmua edhe një herë si një vegël në duart e Edi Ramës. Prela i duhet Ramës për ta mbrojtur atë nga drejtësia dhe për të mbyllur dosjet e Tahirit, ...

Read More
04 Shk
0

Më 16 shkurt të zgjidhim kontratën me qeverinë e mjerimit

Më 16 shkurt të zgjidhim kontratën me qeverinë e mjerimit. Plani i PD siguron taksa të ulëta, punë dhe mirëqenie.   NGA TAKIMET E KRYETARIT TË PD LULZIM BASHA ME QYTETARË TË QARKUT LEZHË.   Në Lezhë, në Shëngjin, në ...

Read More
04 Shk
0

Shqiptarët po ngrihen dhe po bashkohen, sepse e kanë kuptuar që tek bashkimi qëndron shpresa dhe ndryshimi

  Shqiptarët po ngrihen dhe po bashkohen, sepse e kanë kuptuar që tek bashkimi qëndron shpresa dhe ndryshimi. Së bashku t’i hapim rrugën ndryshimit që do të sjellë mirëqenie dhe stabilitet.   Me Edi Ramën nuk ka zhvillim, nuk ka ...

Read More
03 Shk
0

Juela Hamati e PD zgjidhet Presidente e Rrjetit Europian të të Rinjve për Demokraci, i mbështetur nga USAID

Juela Hamati, anëtare e Këshillit Kombëtar të PD, është zgjedhur përfaqësuese e Shqipërisë në Rrjetin Europian të të Rinjve për Demokraci (EDYN), njëkohësisht edhe Presidente e këtij Rrjeti. Ky është një rrjet me të rinj të angazhuar në parti politike ...

Read More
03 Shk
0

Qytetarët e Elbasanit bashkohen në protestë: Qyteti ynë s’ mund të jetë arkivol, të bashkuar me 16 shkurt

Qindra qytetarë të Elbasanit protesuan sot në zemër të qytetit, në parkun Rinia, duke kërkuar largimin e Edi Ramës. Të gjithë bashkë, qytetarët protestues marshuan përmes parkun dhe bulevardit kryesor të qytetit duke i bërë thirrje qytetarëve të Elbasanit të ...

Read More
03 Shk
0

Më 16 shkurt nuk do të ketë fjalime. Ftesa ime është: ejani në Tiranë, me pjesëmërrjen tuaj bëni atë që bën çdo popull europian

TAKIMET E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA ME BANORËT E FIERIT DHE FERMERËT NË FRAKULL. Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ftoi qytetarët në qarkun e Fierit t’I bashkohen protestës së 16 shkurtit në Tiranë për t’i dhënë fund braktisjes ...

Read More
02 Shk
0

Mijëra banorë të Burrelit në protestë: Qeveria po na varfëron

Qytetarët e Burrelit marshuan për 30 minuta në këmbë për të protestuar në kryeqëzimin e Urës së Matit, në dalje të qytetit.   Të shumtë në numër, ata bllokuan për më shumë se 1 orë, rrugën nacionale në shenjë proteste ...

Read More