Category Archives: Lajmi fundit

23 Gus
0

Publikohet prova e parë e përfitimit të mikut të Taulant Ballës nga buxheti i shtetit

Arrestimi i trafikantit ndërkombëtar të drogës, Edmond Bego, mik familjar i kryetarit të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla është dëshmia më e freskët sesi Edi Rama ka kriminalizuar gjithçka, që nga zyra ku punon, deri tek paratë që ...

Read More
23 Gus
0

Veliaj duhet të japë llogari dhe të nisë me urgjencë kontrollin për sigurinë në çerdhe dhe kopshte

Në Tiranë mbrëmë një tjetër çerdhe, në mes të bllokut, u përfshi nga flakët. Fati deshi që të mos kishte fëmijë dhe punonjës të lënduar. Për fat, edhe shpërthimi i tmerrshëm i pak ditëve më parë ndodhi, kur në çerdhen ...

Read More
21 Gus
0

Taulant Balla pranoi miqësinë familjare, por nuk shpjegoi çfarë e lidh me anëtarin e bandës së Lushnjës

Njësoj si Saimir Tahiri disa muaj më parë, Taulant Balla nuk kurseu as djalin e tij, as fëmijët e mikut të tij trafikant ndërkombëtar droge për t’u dukur të dy si viktima në sytë e publikut. Partia Demokratike hedh poshtë ...

Read More
21 Gus
0

Heshtja nuk e shpëton dot Taulant Ballën! Ai duhet të tregojë sa herë ka komunikuar me Edmond Begën

Qeveria në pakt me krimin, parlamenti i varur nga krimi, policia e drejtuar nga krimi dhe prokuroria nën urdhrat e krimit po heshtin për t’i dhënë kohë numrit dy të Partisë Socialiste, që të mbulojë me harresë akuzat publike për ...

Read More
18 Gus
0

Në vend të lejojë prokurorinë që të arrestojë deputetin Jurgis Çyrbja, Edi Rama merr në mbrojtje anëtarin e bandës së Emiljano Shullazit

Prej 24 orësh media ka bërë publike përgjimet e prokurorisë, ku deputeti i Edi Ramës në Shijak, Jurgis Çyrbja, faktohet si anëtar i bandës së Emiljano Shullazit dhe bashkëpunëtor për rregjistrimin e pasurive të paluajtshme në emër të tij. Në ...

Read More
17 Gus
0

Përgjimet provojnë së deputeti i PS Jurgis Çyrbja është anëtar i bandës së Emiljano Shullazit

Çdo ditë që kalon po provon se Edi Rama e qeveris vendin si drejtues i një organizate kriminale, se ligji i dekriminalizimit është një copë letër që nuk zbatohet dhe se vrasësit, përdhunuesit, trafikantët e drogës në parlament i ka ...

Read More
17 Gus
0

Ngjarja e rëndë, Erion Veliaj urdhëroi zhdukjen e çdo gjurme kriminale në shpërtimin e bombulës së gazit në çerdhen 51

Ngjarja skandaloze e shpërthimit të gazit në një çerdhe të Tiranës i ka hequr lustrën e propagandës dhe ka nxjerrë Erion Veliajn e vërtetë, atë që jo të gjithë e njohin: një mashtrues të korruptuar, që nuk kursen as fëmijët ...

Read More
17 Gus
0

Shëndetësia u shtrenjtua për shqiptarët, Rama dha 385 milionë euro koncensione

Në 5 vitet e qeverisjes së Edi Ramës shumë gjëra kanë shkuar keq e më keq. Taksat janë rritur Varfëria është rritur Papunësia është rritur Korrupsioni është rritur Por më keq nga të gjithë sektorët është shëndetësia! Shqiptarët që, sipas ...

Read More
15 Gus
0

Korrupsioni i check up-it, 22 milionë euro për Vilma Nushin, 7 milionë euro për analiza të pakryera

Në raportin e tij të fundit, Kontrolli i Lartë i Shtetit provoi si plotësisht të vërtetë denoncimin e Partisë Demokratike se koncesioni i check up-it është simboli i korrupsionit të konçesioneve të qeverisë “Rama”. Raporti i KLSH-së konfirmon se, pavarësisht ...

Read More
14 Gus
0

1 në 3 tendera jepen pa garë, 70 milionë euro u dha miqve Edi Rama në një vit

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka dalë me të njëjtin konkluzion si disa institucione të rëndësishme ndërkombëtare, Departamenti Amerikan i Shtetit apo Gjykata Europiane e Auditit, se në Shqipëri nuk ka konkurencë të hapur dhe 1 në 3 tendera janë ...

Read More