Category Archives: Lajmi fundit

11 Maj
0

Basha: Jemi të vendosur: zgjedhje me krimin, zgjedhje me Edi Ramën nuk do të ketë.

  Pjesëmarrja plebishitare në protestën për Shqipërinë si Europa tregon vendosmërinë e shqiptarëve për të mos pranuar më kurrë zgjedhje të vjedhura, Shqipërinë e krimit dhe korrupsionit të Edi Ramës.   Udhëkryqi ku ndodhet Shqipëria është produkt i asgjesimit të ...

Read More
10 Maj
0

300 studentë nga gjithë Europa i bashkohen PD dhe opozitës. Bashkim i madh kombëtar dhe europian në protestën e 11 Majit.

Bashkimi i madh kombëtar dhe europian në protestën e 11 Majit. 300 studentë nga gjithë Europa i bashkohen PD dhe opozitës në protestën euopiane për zgjedhje të lira e të ndershme.   300 studentë europianë do të bëhen të shtunën ...

Read More
09 Maj
0

Basha: Më 11 Maj të gjithë bashkë në Tiranë për të larguar kasapin e zgjedhjeve, për qeverinë tranzitore, për Shqipërinë si Europa.

  Lideri i opozitës Lulzim Basha u prit me entuziazëm të pazakontë, si në Gjirokastër, ashtu edhe në Mallakastër. Pavarësisht reshjeve të shiut, mallakastriotët dolën me makinat e tyre për të pritur zotin Basha me thirrjen më popullore sot në ...

Read More
09 Maj
0

Basha: Koha të zgjedhim mes Shqipërisë së hajdutërisë dhe krimit ose Shqipërisë së shpresës

    Sot është 9 Maji, Dita e Europës, dhe sot nga Gjirokastra, kjo energji e jashtëzakonshme, frymëzuese për kauzën tonë të drejtë, i thotë çdo shqiptari, pavarësisht prej bindjeve politike, pavarësisht prej moshës, pavarësisht prej krahinës, pavarësisht prej fesë, ...

Read More
09 Maj
0

Spaho: Ne do ta largojmë Ramën me çdo kusht e me çdo mjet. Ta harrojë se do të zhvillojë zgjedhje më 30 qershor.

DEKLARATË E EDMOND SPAHOS NË GJYKATËN E TIRANËS PAS VENDIMIT PËR KLEVIS BALLIUN DHE TRE BANORËVE TË UNAZËS SË RE   Sikurse e patë, procesi i sotëm ishte i montuar politikisht nga policia dhe prokuroria, me synimin e vetëm për ...

Read More
09 Maj
0

Studentët dhe rinia në krah të betejës sonë për të larguar një qeveri të dalë nga blerja e votave me krimin

  Studentët dhe rinia në krah të betejës sonë për të larguar një qeveri të dalë nga blerja e votave me krimin dhe, me zgjedhje të lira, të votojë një qeveri që ka prioritet punësimin dhe arsmin cilësor.   Pa ...

Read More
08 Maj
0

Basha: Çdo tentativë për t’u imponuar shqiptarëve zgjedhje të diktuara nga krimi do të përballet me rezistencën më totale

  Klevis Balliu mbahet në burg, me arrest politik, me urdhra të drejtpërdrejt politikë ndaj prokurorëve të kapur e të nënshtruar të partisë shtet, organizatës kriminale të Rilindjes Në qeli, aty ku kanë çuar Klevis Balliun, sepse mbron nënat dhe ...

Read More
08 Maj
0

Basha: 100 milionë euro subvencione, 50 milionë euro për infrastrukturën, mbrojtje e prodhimit vendas, platforma e PD bujqësinë

  Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u takua sot pasdite me fermerë dhe blegtorë të Devollit. Duke i falenderuar për mbështetjen historike që kjo zonë i ka dhënë Partisë Demokratike, ai theksoi se ishte një fatkeqësi kombëtare që Devolli ...

Read More
08 Maj
0

Mirditorët në protestë; Edi Rama të shporret nga karrigia e kryeministrit!

Mirditorët në protestë; Edi Rama të shporret nga karrigia e kryeministrit! Më 11 Maj protestë masive kundër vjedhjes qeveritare, kundër krimit dhe korrupsionit, kundër blerjes së votës. Banorët e Mirditës të mbështetur nga Partia Demokratike protestuan përpara Bashkisë së Rrëshenit ...

Read More
08 Maj
0

Protesta simbolike, BE refuzon Edi Ramën, Indrit Hoxha: Nuk mundem dot të marr një mandat ilegjitim

Protesta simbolike, BE refuzon Edi Ramën, Indrit Hoxha: Ky mandat është mandat i të rinjve dhe demokratëve. Unë nuk mundem dot të marr një mandat ilegjitim duke hyrë fshehurazi në këtë parlament.   Dhjetëra të rinj të veshur me bluza ...

Read More