Category Archives: Lajmi fundit

23 Qer
0

Gazment Bardhi: PS, krim të organizuar elektoral në Dibër, në bashkëpunim me Policinë e Shtetit

  DEKLARATA E SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PARTISË DEMOKRATIKE GAZMENT BARDHI DHE E SEKRETARIT PËR ÇËSHTJET LIGJORE, ÇLIRIM GJATA.   Gazment Bardhi: Përgjimet e BILD faktuan se Edi Rama nuk di të fitojë zgjedhje, por vetëm t’i manipulojë ato, duke ...

Read More
23 Qer
0

Ivi Kaso: Kolegji Zgjedhor nuk ka kompetencë të gjykojë nesër dekretin e Presidentit, siç ka paracaktuar publikisht Edi Rama

  Kolegji Zgjedhor nuk ka kompetencë të gjykojë nesër dekretin e Presidentit, siç ka paracaktuar publikisht Edi Rama.   DEKLARATË E SEKRETARIT PËR ÇËSHTJET ZGJEDHORE NË PARTINË DEMOKRATIKE, IVI KASO   Dekreti i Presidentit të Republikës për anullimin e 30 ...

Read More
22 Qer
0

Basha: Kriza ku ndodhemi ka lindur nga procesi kriminal i bashkëpunimit të qeverisë dhe PS, nën drejtimin e Edi Ramës, me krimin e organizuar

  Në manifestimin e jashtëzakonshëm kundër regjimit të Edi Ramës ishim të gjithë shembull i qytetarëve të përgjegjshëm dhe i kurajës për të patur një qeveri që buron nga vullneti i njerëzve dhe qeveris në interes të njerëzve.   Propaganda ...

Read More
21 Qer
0

Basha: Nuk ka burrë dhe grua shteti që nuk e di se çfarë banditi është kryeministri i Shqipërisë

  Rruga jonë është rruga e Shqipërisë si gjithë Europa! Ky oqean shprese, ky bashkim i jashtëzakonshëm është makthi, frika më e madhe e Edi Ramës, është besimi i çdo shqiptari të ndershëm tek ndryshimi që po vjen.   Gjithë ...

Read More
21 Qer
0

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE

Mesnatën e mbrëmshme, bandat e Edi Ramës në Ulëz të Matit kanë djegur dy makinat e kryetares së strukturës së PD në Ulëz, znj Gjelina Kalthi. Asnjë problem teknik, asnjë konflikt nuk ka patur familja e znj. Kalthi me askënd ...

Read More
20 Qer
0

Pamjet e dhunës në Shkodër janë fytyra kriminale e Edi Ramës

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE     Banditet me uniforme dhe skafandra te Edi Rames, sulmojne me gaz ambulancen me te lenduar nga gazi. Pamjet e paprecedenta, kur policia sillet si bande dhe nuk i hap rruge ambulances ne urgjence ...

Read More
20 Qer
0

Basha: Rruga drejt normalitetit politik dhe shoqëror në Shqipëri kalon nga nxjerrja e të gjithë përgjegjësve para drejtësisë.

Përfundimi kryesor nga përgjimet e Bild dhe të skandaleve të 6 viteve të fundit në Shqipëri janë vjedhur, në mënyrë masive, të gjitha zgjedhjet që ka organizuar Edi Rama.   Kupola e Organizatës Kriminale të Rilindjes në krye të PS ...

Read More
19 Qer
0

Reagim zyrtar i Partisë Demokratike për deklaratën e Edi Ramës për ndalimin e lëvizjes së lirë të shqiptarëve.

Edmond Spaho, nënkryetar i Partisë Demokratike: Pasi i la pa gjykata dhe drejtësi, Edi Rama sot i kërcënoi shqiptarët se do t’u heqë lirinë për të lëvizur nëpër botë, të cilën e fituan pas shumë vuajtjesh e sakrificash. Polici, gazlotjellës, ...

Read More
19 Qer
0

Akuza nuk ka asnjë fakt të ri. Ajo është e montuar në zyrën e Edi Ramës për të shpërqendruar vëmendjen nga BILD.

Akuza nuk ka asnjë fakt të ri. Ajo është e montuar në zyrën e Edi Ramës për të shpërqendruar vëmendjen nga BILD.   Në dosje nuk ka asgjë, asnjë fakt, asnjë dokument të fallsifikuar, asnjë transaksion për pastrim parash, nuk ...

Read More
18 Qer
0

Basha: Shqipërisë iu mohua për të tretën herë, nën qeverisjen “Rama”, hapja e negociatave për anëtarësim në BE

Shqipërisë iu mohua për të tretën herë, nën qeverisjen Rama, hapja e negociatave për anëtarësim me BE. 30 vjet pas rënies së komunizmit, vazhdojmë të mbetemi vendi më i izoluar nga Europa.   Propaganda e Edi Ramës do ta mohojë ...

Read More