Category Archives: Lajmi fundit

25 Qer
0

Basha: Këto zgjedhje janë nul. Ato nuk do të njihen. Ju ftoj t’i dënoni ato me braktisjen tuaj.

  Edi Rama ka marrë një nga avokatët më të shtrenjtë në Europë kundër gazetarit të Bild, Peter Tiede, që nxori zbuluar vjedhjen e zgjedhjeve me krimin. Ai ka klientë miliarderë dhe sulltanë. Padia që ka bërë mund të kushtojë ...

Read More
25 Qer
0

Zgjedhje pa opozitën nuk ka dhe nuk do të ketë. Nuk do të lejohen. Nuk do të pranohen. Nuk do të njihen.

Zgjedhje pa opozitën nuk ka dhe nuk do të ketë. Nuk do të lejohen. Nuk do të pranohen. Nuk do të njihen.   Dekreti i presidentit ka shfuqizuar 30 Qershorin si datë zgjedhjesh. Çdo hap i Edi Ramës me të ...

Read More
24 Qer
0

Basha: 30 qershori është dita kur nis fundi i regjimit të Edi Ramës

  Kolegji Zgjedhor ka marrë sot një vendim krejtësisht të parëndësishëm, por që po përdoret nga Edi Rama si makinacion për të krijuar një ligjshmëri fallco të votimeve farsë të 30 qershorit.   Asnjë institucion, përveç Gjykatës Kushtetuese, nuk mund ...

Read More
23 Qer
0

Gazment Bardhi: PS, krim të organizuar elektoral në Dibër, në bashkëpunim me Policinë e Shtetit

  DEKLARATA E SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PARTISË DEMOKRATIKE GAZMENT BARDHI DHE E SEKRETARIT PËR ÇËSHTJET LIGJORE, ÇLIRIM GJATA.   Gazment Bardhi: Përgjimet e BILD faktuan se Edi Rama nuk di të fitojë zgjedhje, por vetëm t’i manipulojë ato, duke ...

Read More
23 Qer
0

Ivi Kaso: Kolegji Zgjedhor nuk ka kompetencë të gjykojë nesër dekretin e Presidentit, siç ka paracaktuar publikisht Edi Rama

  Kolegji Zgjedhor nuk ka kompetencë të gjykojë nesër dekretin e Presidentit, siç ka paracaktuar publikisht Edi Rama.   DEKLARATË E SEKRETARIT PËR ÇËSHTJET ZGJEDHORE NË PARTINË DEMOKRATIKE, IVI KASO   Dekreti i Presidentit të Republikës për anullimin e 30 ...

Read More
22 Qer
0

Basha: Kriza ku ndodhemi ka lindur nga procesi kriminal i bashkëpunimit të qeverisë dhe PS, nën drejtimin e Edi Ramës, me krimin e organizuar

  Në manifestimin e jashtëzakonshëm kundër regjimit të Edi Ramës ishim të gjithë shembull i qytetarëve të përgjegjshëm dhe i kurajës për të patur një qeveri që buron nga vullneti i njerëzve dhe qeveris në interes të njerëzve.   Propaganda ...

Read More
21 Qer
0

Basha: Nuk ka burrë dhe grua shteti që nuk e di se çfarë banditi është kryeministri i Shqipërisë

  Rruga jonë është rruga e Shqipërisë si gjithë Europa! Ky oqean shprese, ky bashkim i jashtëzakonshëm është makthi, frika më e madhe e Edi Ramës, është besimi i çdo shqiptari të ndershëm tek ndryshimi që po vjen.   Gjithë ...

Read More
21 Qer
0

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE

Mesnatën e mbrëmshme, bandat e Edi Ramës në Ulëz të Matit kanë djegur dy makinat e kryetares së strukturës së PD në Ulëz, znj Gjelina Kalthi. Asnjë problem teknik, asnjë konflikt nuk ka patur familja e znj. Kalthi me askënd ...

Read More
20 Qer
0

Pamjet e dhunës në Shkodër janë fytyra kriminale e Edi Ramës

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE     Banditet me uniforme dhe skafandra te Edi Rames, sulmojne me gaz ambulancen me te lenduar nga gazi. Pamjet e paprecedenta, kur policia sillet si bande dhe nuk i hap rruge ambulances ne urgjence ...

Read More
20 Qer
0

Basha: Rruga drejt normalitetit politik dhe shoqëror në Shqipëri kalon nga nxjerrja e të gjithë përgjegjësve para drejtësisë.

Përfundimi kryesor nga përgjimet e Bild dhe të skandaleve të 6 viteve të fundit në Shqipëri janë vjedhur, në mënyrë masive, të gjitha zgjedhjet që ka organizuar Edi Rama.   Kupola e Organizatës Kriminale të Rilindjes në krye të PS ...

Read More