Category Archives: Lajmi fundit

10 Kor
0

Bardhi: Ekzistojnë dy mënyra që mandatet e paligjshme, të dala nga 30 qershori, të mos bëhen efektivë dhe shteti i së drejtës të triumfojë mbi mafian.

  Ekzistojnë dy mënyra që mandatet e paligjshme, të dala nga 30 qershori, të mos bëhen efektivë dhe shteti i së drejtës të triumfojë mbi mafian.   Gjyqtarët të mos vërtetojnë si të vlefshëm mandatet, ose të pezullojnë gjykimin derisa ...

Read More
10 Kor
0

Bumçi: Projekti i ndarjes së Kosovës, tregues se fatet e kombit janë në duart e një grupi njerëzish të papërgjegjshëm

  Projekti i ndarjes së Kosovës, tregues se fatet e kombit janë në duart e një grupi njerëzish të papërgjegjshëm     DEKLARATA E PARTISË DEMOKRATIKE, ALDO BUMÇI   Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev pohon edhe një herë ...

Read More
10 Kor
0

Basha: Sëbashku mazhorancën absolute “Rama ik” do ta kthejmë në mazhorancën kombëtare të ndryshimit të madh

  DEKLARATË E KRYETARIT TË PD LULZIM BASHA   Lulzim Basha: Sëbashku mazhorancën absolute “Rama ik” do ta kthejmë në mazhorancën kombëtare të ndryshimit të madh   Shumica absolute e shqiptarëve të vendosur dhe mendjendarë në betejën për largimin e ...

Read More
08 Kor
0

Basha: Rama do të largohet. Detyra jonë, të mos mjaftohemi me rotacionin politik, por t’ju japim shqiptarëve fundin e tranzicionit

  Mijëra bashkë në këtë shesh jemi triumfi i shpresës mbi dëshpërimin, triumfi i kurajos mbi frikën, triumfi i popullit mbi qeverinë e keqe.   30 qershori ishte një referendum kundër së keqes. 85% e shqiptarëve e refuzuan regjimin e ...

Read More
08 Kor
0

Pampuri: Shqiptarët janë çdo vit më të varfër me Edi Ramën. Të gjithë bashkë me familjet tona në protestën e orës 20.00

  Shqiptarët janë çdo vit më të varfër me Edi Ramën. 31% e familjeve në Shqipëri nuk sigurojnë dot bukën e përditshme, veshjet dhe nevojat bazë.   Skamja është rritur 6% në krahasim me 1 vit më parë. Papunësia, situata ...

Read More
07 Kor
0

Pampuri: KQZ-ja si fabrikë fasonerie. Punon me materiale gjysëm të gatshme, të cilat i vijnë nga zyra e Edi Ramës

  Thellohet skandali i rezultatit të votimeve ne Elbasan. KQZ publikoi dokumentin e fallsifikuar nga Taulant Balla.   KQZ-ja si fabrikë fasonerie. Punon me materiale gjysëm të gatshme, të cilat i vijnë nga zyra e Edi Ramës dhe bandës së ...

Read More
07 Kor
0

Shehaj: Samiti i Poznanit i vendeve të Ballkanit Perëndimor e rikonfirmoi izolimin ekonomik dhe politik të Shqipërisë

  Samiti i Poznanit i vendeve të Ballkanit Perëndimor e rikonfirmoi izolimin ekonomik dhe politik të Shqipërisë   Shqipëria dhe Koreja e Veriut janë të vetmet vende në botë që nuk kanë patur investime të huaja në këto 6 vite. ...

Read More
06 Kor
0

Basha: Izolimi ndërkombëtar për Ramën po ndëshkon Shqipërinë. I vetmi vend pa asnjë qindarkë nga projektet e BE

  Izolimi nderkombetar per Ramen po ndeshkon Shqiperine. I vetmi vend pa asnje qindarke nga projektet e BE   DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA   Shqipëria është i vetmi vend i Ballkanit Perëndimor që nuk përfitoi asnjë ...

Read More
06 Kor
0

Endri Hasa: Për të mbuluar skandalin e Elbasanit me 3 mijë vota më shumë për PS, KQZ prodhoi dokumenta fallco posaçërisht për Taulant Ballën

Endri Hasa: Për të mbuluar skandalin e Elbasanit me 3 mijë vota më shumë për PS, KQZ prodhoi dokumenta fallco posaçërisht për Taulant Ballën Komisioni Qendror i Vjedhjeve kapet në fallsifikim të paprecedentë. Për të mbuluar skandalin e Elbasanit me ...

Read More
05 Kor
0

Vokshi: Paketa e censurës së Edi Ramës kundër medias online është goditje ndaj demokracisë dhe pengon nisjen e negociatave

  Paketa e censurës së Edi Ramës kundër medias online është goditje ndaj demokracisë dhe pengon nisjen e negociatave.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ALBANA VOKSHI I refuzuar, i bojkotuar, nga 85% e shqiptarëve në votimet moniste të 30 qershorit. ...

Read More