Category Archives: Lajmi fundit

05 Gus
0

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE

I vetmi akt me fuqi kushtetuese në lidhje me zgjedhjet është dekreti i Presidentit për zhvillimin e zgjedhjeve më 13 tetor. Është detyrim i pashmangshëm dhe i padiskutueshëm i KQZ-së dhe institucioneve të tjera shtetërore të përgatisin infrastrukturën për këto ...

Read More
05 Gus
0

Basha: Largimi i Edi Ramës dhe një qeveri tranzitore është detyra e parë për zgjedhje të lira e të ndershme

Basha: Largimi i Edi Ramës dhe një qeveri tranzitore është detyra e parë për zgjedhje të lira e të ndershme   Kryetari i PD, Lulzim Basha, shprehu vendosmërinë e opozitës për t’i shkuar deri në fund betejës për zgjedhje të ...

Read More
04 Gus
0

“Shqipëria si Koreja e Veriut”, Basha: Asnjë investim i huaj në 6 vjet me Ramën. PD, kontratë besimi me çdo grup interesi për qeverisjen e nesërme.

  TAKIMI I KRYETARIT LULZIM BASHA ME STRUKTURAT NË GRAMSH   Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e barazoi qeverisjen e Edi Ramës me atë të Koresë së Veriut përsa u përket investimeve të huaja. “Asnjë investim të huaj nuk ...

Read More
04 Gus
0

Basha: Rama gjobit bizneset e vogla dhe pasurohet vetë. “Imagjinoni pasurinë e tij, kur 6 vjet më parë kishte 200 milionë euro”

  TAKIMI I KRYETARIT LULZIM BASHA ME STRUKTURAT NË BELSH   Kreu i opozitës Lulzim Basha dënoi dhunën e gjobave ndaj biznesve të vogla, me të cilat mbijetojnë shumica e familjeve shqiptare. Në një tëkim me strukturat e PD në ...

Read More
04 Gus
0

Basha nga Fushë-Arrëzi: Shqiptarët u bënë bashkë për ndryshim, opozita fituese e zgjedhjeve të lira kurdo që të bëhen.

  TAKIMI I KRYETARIT TË PD LULZIM BASHA ME STRUKTURAT NË FUSHË-ARRËZ   Lideri i opozitës Lulzim Basha deklaroi nga Fushë-Arrëzi se Partia Demokratike me aleatët e saj është fituese e zgjedhjeve të lira e të ndershme kurdo që të ...

Read More
03 Gus
0

Kandidatura e Avokatit të Shtetit Artur Metani për postin e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë, në kundërshtim me Kushtetutën dhe Ligjin, të s’kualifikohet.

Kandidatura e Avokatit të Shtetit Artur Metani për postin e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë, në kundërshtim me Kushtetutën dhe Ligjin, të s’kualifikohet.   KED nën drejtimin e dyshes besnike Edi Rama Dvorani – Arta Marku, e gatshme për të ...

Read More
03 Gus
0

Rama, sponsorizues dhe përfitues i informalitetit. Lista e grabitjeve me ligj po shtohet. “Ndiq paranë” do të ndëshkojë çdo abuzues!

Rama, sponsorizues dhe përfitues i informalitetit. Lista e grabitjeve me ligj po shtohet. “Ndiq paranë” do të ndëshkojë çdo abuzues!   DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA   Dhuna e gjobave dhe sekuestrimeve ndaj sipërmarrjeve të vogla që ...

Read More
02 Gus
0

Basha nga Peqini: Hajdutëria e Edi Ramës është arsyeja për Shqipërinë e papunë dhe në krizë.

Në takimin me strukturat e PD në Peqin, kreu i opozitës, Lulzim Basha, bëri përgjegjës Edi Ramën për krizën e thellë ekonomike të vendit. “Nga mëngjesi deri në darkë plani i Edi Ramës është grabitja, vjedhja. Kjo është arsyeja pse ...

Read More
02 Gus
0

Endri Hasa: Tenderi i paracaktuar i sistemit të ri të faturimit të biznesit, është zhvatje e re për të mbushur xhepat e familjes dhe miqve të Edi Ramës.

Tenderi i paracaktuar i sistemit të ri të faturimit të biznesit, është zhvatje e re për të mbushur xhepat e familjes dhe miqve të Edi Ramës.   Qeveria do të nxjerrë jashtë përdorimit 140 mijë kasa fiskale dhe do të ...

Read More
02 Gus
0

15 hektarë truall i Kopshtit Botanik, po grabitet nga dyshja Rama – Veliaj për të shpëlarë paratë e krimit dhe ndërtuar kulla shumëkatëshe

  15 hektarë truall i Kopshtit Botanik, po grabitet nga dyshja Rama – Veliaj për të shpëlarë paratë e krimit dhe ndërtuar kulla shumëkatëshe.   Dyshja Rama-Veliaj po grabit pronën publike të Universitetit të Tiranës, Kopshtin Botanik, në kundërshtim me ...

Read More