Category Archives: Lajmi fundit

30 Tet
0

“Shkarkoni pa vonesë Agim Kajmakun”. PD kërkesë KQZ: Zbatoni ligjin, jo urdhrat politikë të Edi Ramës.

Partia Demokratike i ka kërkuar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të vendosë pa vonesë për shkarkimin e Kryetarit të Bashkisë së Vorës Agim Kajmaku. Pas denoncimit të PD-së, ai u verifikua nga prokuroria se ka fallsifikuar Formularin e Dekriminalizimit, duke fshehur ...

Read More
29 Tet
0

Edi Rama e ka lidhur fatin e tij politik me krimin, prandaj nuk zbaton Kushtetutën për të shkarkuar kryetarin e tij të Bashkisë Vorë, të kapur në shkelje të rëndë të ligjit të dekriminalizimit.

Edi Rama e ka lidhur fatin e tij politik me krimin, prandaj nuk zbaton Kushtetutën për të shkarkuar kryetarin e tij të Bashkisë Vorë, të kapur në shkelje të rëndë të ligjit të dekriminalizimit.   DEKLARATË E SEKRETARIT PËR ÇËSHTJET ...

Read More
29 Tet
0

Shqipërinë e pret një e nesërme plot shpresë dhe mundësi për zhvillim dhe mirëqenie reale

Daniel Serwer ështe një mik i çmuar me të cilin kam bashkëpunuar ngushtë në vitet e anëtarësimit te Shqipërisë në NATO dhe procesit të pavarësimit të Kosovës. Pata kënaqesinë ta pres në Tiranë ku bashkë me shqetësimin për gjendjen aktuale ...

Read More
28 Tet
0

Provohet zyrtarisht denoncimi i PD se Agim Kajmaku është Jorgo Toto, i arrestuar në Greqi dhe në kërkim ndërkombëtar deri në shtator 2019

·         Provohet zyrtarisht denoncimi i PD se Agim Kajmaku është Jorgo Toto, i arrestuar në Greqi dhe në kërkim ndërkombëtar deri në shtator 2019. ·         Me mbrojtjen e Edi Ramës, Agim Kajmaku fshehu të vërtetën. Ligji i dekriminalizimit e skualifikon ...

Read More
28 Tet
0

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE

Partia Demokratike e Shqipërisë po ndjek me shqetësim të madh prej gjashtë muajsh sulmet e vazhdueshme, shpifjet, linçimin publik dhe kërcënimet e përsëritura me vdekje, që i bëhen Drejtorit Ekzekutiv të Institutit të Studimeve të Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit, ...

Read More
28 Tet
0

Erion Veliaj bëri tender 200 milionë lekë për rikonstruksionin e konvikteve, ku ka rënë tavani dhe janë çarë muret në Qytetin Studenti.

Erion Veliaj bëri tender 200 milionë lekë për rikonstruksionin e konvikteve, ku ka rënë tavani dhe janë çarë muret në Qytetin Studenti.   10 muaj pas protestës, studentët u mashtruan nga Rama dhe Veliaj. Kushtet nuk janë më të mira, ...

Read More
25 Tet
0

KOMUNIKIMI ME GAZETARËT I KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, PAS TAKIMIT TË OPOZITËS SË BASHKUAR ME SEKRETARIN E PËRGJITHSHËM TË OSBE

Zgjedhjet, tema kryesore në takimin me Sekretarin e Përgjithshëm të OSBE-së. Opozita është e vendosur të japë kontributin për një reformë, që garanton lirinë e votës, por duhet vullnet politik për ta zbatuar.   ·        Për opozitën, rruga është e ...

Read More
25 Tet
0

“E duam veten, e duam jetën”, LDGSH aktivitet sensibilizues për luftën kundër kancerit të gjirit.

Lidhja Demokratike e Gruas së Shqipërisë organizoi një takim sensibilizues kundër kancerit të gjirit, me gra e vajza të njësive administrative 6 dhe 7 më Tiranë. Me fushatën sensibilizuese të LDGSH “ E duam veten, e duam jetën”, u bashkuan ...

Read More
24 Tet
0

KOMUNIKIMI ME GAZETARËT I SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PARTISË DEMOKRATIKE, GAZMENT BARDHI

Opozita është e angazhuar për të dhënë kontribut konkret për reformën zgjedhore për të përmbushur kushtet e Bundestagut për hapjen e negociatave.    · Në zgjedhje marrin pjesë partitë politike dhe duhet të jenë partitë politike që, me konsensus, të përcaktojnë ...

Read More
23 Tet
0

Qeveria e Edi Ramës, kampione në vjedhje. Ka manipuluar dhe fshehur vlerën reale prej 296 milionë euro të inceneratorit të Tiranës

Qeveria e Edi Ramës, kampione në vjedhje. Ka manipuluar dhe fshehur vlerën reale prej 296 milionë euro të inceneratorit të Tiranës   ·         KLSH ka zbuluar se në kontratën e miratuar, inceneratori i Tiranës me pronarë të fshehur në parajsa ...

Read More