Category Archives: Lajmi fundit

18 Dhj
0

Edi Rama dënon pa prova me burg opozitën dhe median. PD gëzon besimin e shumicës së shqiptarëve. Rama i ka bërë lloogaritë gabim.

·        Duke dënuar me burg opozitën dhe duke i mbyllur gojën medias, Edi Rama i ndihmuar nga krimi i organizuar, ka hedhur sot në erë dy kolonat kryesore të demokracisë në Shqipëri   ·        Gjyqtari Artan Gjermeni, i cili dënoi sot pa ...

Read More
18 Dhj
0

Përfaqësuesi i opozitës, Ervin Salianji dhe gazetari Jetmir Olldashi, nuk u dënuan nga drejtësia por nga anëtari i bandës së Lushnjes, Artan Gjermeni. Fakti do të vërtetohet kur Artan Gjermeni të kalojë në vetting

Përfaqësuesi i opozitës, Ervin Salianji dhe gazetarit Jetmir Olldashit, nuk u dënuan nga drejtësia por nga anëtari i bandës së Lushnjes, Artan Gjermeni. Në momentin kur Artan Gjermeni do të kalojë në vetting, do të vërtetohet fakti se ai është ...

Read More
17 Dhj
0

“Na kanë lënë në dorë të Zotit”, Basha takon banorët e dëmtuar nga tërmeti në Shënavlash: Kjo është fatkeqësi njerëzore dhe dështim i shtetit.

Kryetari i opozitës Lulzim Basha, ishte sot në Shënavlash, njësi administrative e bashkisë së Durrësit, ku pa nga afër gjendjen e banorëve të dëmtuar nga tërmeti. Basha u njoh nga afër me situatën, ku ishin vetë banorët ata që deklaruan ...

Read More
17 Dhj
0

Miratimi i paketës së censurës nga parlamenti i cunguar dhe ilegjitim është një shpallje lufte ndaj themeleve të demokracisë, është atentat ndaj çdo qytetari shqiptar.

Miratimi i paketës së censurës nga parlamenti i cunguar dhe ilegjitim është një shpallje lufte ndaj themeleve të demokracisë, është atentat ndaj çdo qytetari shqiptar.   Mosinformimi dhe keqinformimi i qytetarëve është një nga objektivat kryesorë strategjikë të Edi Ramës ...

Read More
17 Dhj
0

Edi Rama mbrojti kriminelin e qeverisë së tij dhe inskenoi një proces të manipuluar për të dënuar opozitën, duke keqpërdorur prokurorine dhe policinë e shtetit.

·       Edi Rama mbrojti kriminelin e qeverisë së tij dhe inskenoi një proces të manipuluar për të dënuar opozitën, duke keqpërdorur prokurorine dhe policinë e shtetit.   ·       Vendimi i prokurorisë, i orientuar që ditën e parë nga Edi Rama ...

Read More
16 Dhj
0

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË

Me zgjatjen e gjendjes së jashtëzakonshme edhe për 3 muaj të tjerë, qeveria nuk i shërben qytetarëve të prekur nga tërmeti, por axhendës politike të Edi Ramës. Për një qeveri, e cila nuk ka si prioritet përfitimet politike dhe financiare ...

Read More
15 Dhj
0

Rruga e Shqipërisë në Europë kalon nga zgjedhjet e lira e të ndershme. Kushtet e Bundestagut, udhërrëfyesi i vetëm për Shqipërinë

·         Rruga e Shqipërisë në Europë kalon nga zgjedhjet e lira e të ndershme. Kushtet e Bundestagut, udhërrëfyesi i vetëm për Shqipërinë ·         Beteja jonë,  beteja e çdo shqiptari për votën e lirë është jetike për mirëqenien e qytetarëve, por dhe avancimin e ...

Read More
15 Dhj
0

NJOFTIMI PËR ZHVILLIMIN E AKADEMISË POLITIKE TË FRPD

Deklarata e fortë e zv. Sekretarit të PPE, Christian Kremer: Krimi i organizuar në Shqipëri ushqehet nga politika. PPE mbështet programin e PD   I ftuar për të dytin vit rradhazi në Akademinë Politike të FRPD, Christian Kremer,  zv/sekretar i ...

Read More
14 Dhj
0

 “Diskriminim, papërgjegjshmëri dhe dështim total”, Basha takohet me banorë të revoltuar në Laç.

 “Diskriminim, papërgjegjshmëri dhe dështim total”, Basha takohet me banorë të revoltuar në Laç. Banori rom rrëzon propagandën dhe spektaklin e Edi Ramës me të pastrehët nga tërmeti.   Banorët në Laç kanë denoncuar tek Kryetari i Partisë Demokratike diskriminimin e ...

Read More
14 Dhj
0

N/kryetari i PD Edi Paloka reagon pas urdhërarresteve: Rama e nxorri Gjushin prapë “akullore”.​ Në Durrës e di dhe qytetari më i fundit se Vangjush Dako është kryepergjegjës

N/kryetari i PD Edi Paloka reagon pas urdhërarresteve: Rama e nxorri Gjushin prapë “akullore”.​ Në Durrës e di dhe qytetari më i fundit se Vangjush Dako është kryepergjegjës për këtë situatë.   REAGIM I N/KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, EDI PALOKA ...

Read More