Category Archives: Lajmi fundit

15 Mar
0

DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA

  Transparenca është e rëndësishme dhe thelbësore për t’u përballur me këtë gjendje të pazakontë. Është e qartë për të gjithë tashmë se kjo krizë përballohet me veprime konkrete dhe hapa të vendosur dhe jo me gjysëm të vërteta apo ...

Read More
15 Mar
0

REAGIM I PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË

Partia Demokratike ka përkrahur çdo masë agresive kundër përhapjes së koronavirusit, por vendimi i fundit i qeverisë virtuale të Edi Ramës për qarkullimin e makinave nuk i shërben këtij qëllimi.   Lejimi i lëvizjes së automjeteve në mëngjes dhe 1 ...

Read More
14 Mar
0

DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA

Ne duhet të marrim urgjentisht masa që ti paraprijmë përhapjes së virusit. Dhe për këtë nevojitet bashkëpunimi i të gjithë shqiptarëve, pa përjashtim: secili prej nesh është një hallkë e rëndësishme e këtij zinxhiri, ndaj ju bëj edhe njëherë thirrje ...

Read More
13 Mar
0

PD dënon ndërhyrjen nga Edi Rama në mundësinë për komunikim normal të qytetarëve me telefon. Në vend të shërbimit ndaj propagandës, kompanitë celulare të ofrojnë internet falas për të ndihmuar fëmijët që po mësojnë online

REAGIM I PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË Partia Demokratike ka marrë me mijëra ankesa dhe mesazhe nga qytetarët të shqetësuar për vonesa dhe anomali në lidhjet telefonike me familjarët apo miqtë, për shkak të një mesazhi pengues zanor personal të Edi ...

Read More
12 Mar
0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha interviste për emisionin Opinion në Tv Klan

BASHA: QEVERIA I MORI MASAT PËR MOSPËRHAPJEN E VIRUSIT ME DY JAVË VONESË PAS PROPOZIMEVE TË PD Pyetje: Kryeministri, pak para jush, ju quajti se nuk po reagoni në kushte normale në raport me epideminë që ka pllakosur. Çfarë komenti ...

Read More
12 Mar
0

Qeveria ka planifikaur 40 herë më shumë fonde për oligakarkët sesa për luftën kundër koronavirusit

PD propozon rishikimin e menjëhershëm të buxhetit të vitit 2020, me qëllim:   Alokimin e fondeve të nevojshme në përballimin e kostove për testimet për personat që mund të jenë prekur nga COVID -19 dhe për trajtimin e të sëmurëve, ...

Read More
12 Mar
0

Edi Rama nuk mund ta fusë dot në karantinë të vërtetën dhe opozitën

Pa ide, i papërgatitur dhe i papërgjegjshëm, Edi Rama po kërkon të fusë të vërtetën në karantinë. PO bën gjithçka që të politizojë denoncimet që nxjerrin në pah dështimin e tij dhe të qeverisë së tij për të përballuar situatën ...

Read More
10 Mar
0

DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA

Shpërndarja e 1.2 milionë maskave të skaduara për personelin shëndetësor është krim që duhet hetuar menjëherë.   Vënia me vetëdije në rrezik e personelit shëndetësor është tregues i qartë se qeveria është jo vetëm e papërgatitur, por dhe e papërgjegjshme. ...

Read More
10 Mar
0

Akt kriminal i Ministrisë së Shëndetësisë, shpërndan 1.2 milion maska të skaduara për personelin mjekësor. Prokuroria të nisë hetimet

Akt kriminal i Ministrisë së Shëndetësisë, shpërndan 1.2 milion maska të skaduara për personelin mjekësor. Prokuroria të nisë hetimet. DEKLARATË E SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PARTISË DEMOKRATIKE, GAZMENT BARDHI, PAS INSPEKTIMIT NË QENDRËN SHËNDETËSORE NË KAMËZ ME ANËTARËT E GRUPIT ...

Read More
09 Mar
0

“Fonde, mobilizim, transparencë”, mesazhi i Bashës për mjekët, qytetarët dhe qeverinë. “Nuk është koha për panik, por për kujdes. Kemi mjekët më të mirë, por ata duhen mbështetur me mjete dhe fonde”

“Fonde, mobilizim, transparencë”, mesazhi i Bashës për mjekët, qytetarët dhe qeverinë. “Nuk është koha për panik, por për kujdes. Kemi mjekët më të mirë, por ata duhen mbështetur me mjete dhe fonde” DEKLARATA E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA ...

Read More